• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

At ve eşek eti nasıl anlaşılır?

İlksu

MFC Üyesi
Konular
589
MFC Puanı
30
at-ve-esek-eti-nasil-anlasilir--9506512.Jpeg

Etleri renklerine göre karşılaştırarak ne eti olduğunu anlamak mümkündür. At eti tam kırmızı renge sahip değildir. Dışarıdan bakıldığı zaman ciğeri andıracak koyu kahverenginde olduğu görülüyor. Dana eti ise kan kırmızı renge sahiptir.

Sadece renk kıyaslamayı yaparak bir etin at ve eşek eti mi yoksa dana eti mi olup olmadığını anlayabilirsiniz.

At ve eşek eti binek hayvanları olduklarından dolayı dana etine göre daha fazla lifli yapıdadır. Bu lifli yapı nedeniyle aşırı derecede serttirler ve çiğnenmeleri aşırı derecede zordur.

Aldığınız bir eti tüketirken çiğnemekte zorlanıyorsanız bu durum tüketmiş olduğunuz etin at ya da eşek eti olmasından kaynaklanabilir.

At ve eşek etinin üzerindeki yağ tabakası dana etine göre daha sarı renktedir. Normalde dana etinin üzerinde yer alan yağ sizlerin de bildiğiniz gibi beyaz renktedir.​

Konular
14
MFC Puanı
170
90 larda yasayanlar bol bol yedi :D o yuzden bana koymaz her turlusunu yerim :f38:

mubalağı biryana o yıllarda olmus olsada ayrımı basit yazıldığı gibi rengi sinir yapısı eleveriyor ama kıyma alırsanız bilemiyorum

İlksu

MFC Üyesi
Konular
589
MFC Puanı
30
Ya iğrenç aklıma gelince etten tiksinti geliyor yiyesim gelmiyor zaten ben yeşillikçiyim

Konular
14
MFC Puanı
170
Ya iğrenç aklıma gelince etten tiksinti geliyor yiyesim gelmiyor zaten ben yeşillikçiyim

yahu kasma gotur bişi olmaz zehirli deği bişi değil kafkas toplumu zevkle tuketiyor hala :D

yeşillik ne ya :D bi donem doktor zoruyla yemek zorunda kalmıstım akşamlar doplapların ustune tuneyip meee mee diyesim geliyordu :)

İlksu

MFC Üyesi
Konular
589
MFC Puanı
30
yahu kasma gotur bişi olmaz zehirli deği bişi değil kafkas toplumu zevkle tuketiyor hala :D

yeşillik ne ya :D bi donem doktor zoruyla yemek zorunda kalmıstım akşamlar doplapların ustune tuneyip meee mee diyesim geliyordu :)

Yok sen ye yeşillik benim olsun nanesi,marolu,teresi,maydanozu benim olsun

Konular
14
MFC Puanı
170
Yok sen ye yeşillik benim olsun nanesi,marolu,teresi,maydanozu benim olsun

yahu ben zaten yiyorum o baska bi konu var onu konusurken dedin diye yazdım yoksa sen tere roka gotur ben etimi yerim gerçi bak etin yanında iyi gider yesil soğanlı bol bi salata ama neyse sen maydonoz ye:D

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90
önceden fakirlik oldugu için kasaptan hiç et alıp yemedik,hatta bu mumkun değildi. sadece kurban bayramında kestıgımız kocun koyunun etıyle 1 sene idare ederdik kesersek oda :D
he sımdı varmı bılmıyorum ama gecen adanada surıyelı işletmecilerin kedi etimi esek etımı sattıgı ortaya cıkmıştı mesela:D
bizde anca kurbandan kurbana kendi kestiğimizi yediğimiz için içimiz rahat. Autocrat sana pay ayırammı bu sene :D guvenle yersın mis:p

İlksu

MFC Üyesi
Konular
589
MFC Puanı
30
Olsun etleri sen ye ben bol yeşillikli bir salata yiyim oh ne güzel bol limonlu

82330383746529588081.jpg

İlksu

MFC Üyesi
Konular
589
MFC Puanı
30
önceden fakirlik oldugu için kasaptan hiç et alıp yemedik,hatta bu mumkun değildi. sadece kurban bayramında kestıgımız kocun koyunun etıyle 1 sene idare ederdik kesersek oda :D
he sımdı varmı bılmıyorum ama gecen adanada surıyelı işletmecilerin kedi etimi esek etımı sattıgı ortaya cıkmıştı mesela:D
bizde anca kurbandan kurbana kendi kestiğimizi yediğimiz için içimiz rahat. Autocrat sana pay ayırammı bu sene :D guvenle yersın mis:p

Bak işte o doğru canım ..Kurban bayramında bizde kesecez o zaman rahatlıkla yerim ben de

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Eşeklerin sucuğu bilhassa güzel oluyor :sigara

Konular
14
MFC Puanı
170
Eşeklerin sucuğu bilhassa güzel oluyor :sigara

yanlısın var kafkas tanıdıklarım var at etinde yapıyorlar reis yok boyle bişi :D ben ilk bilmeden yedim gittikçe yerim napıyım güzel :D etoburum ben ya itiraf ediyorum :f38: zurafa eti helalmiş onu tadmadım merakla tadmayı bekliyorum dusun:D

İlksu

MFC Üyesi
Konular
589
MFC Puanı
30
Rahmetli dedemde derdi et olsunda ne eti olursa olsun derdi demek ki et sevenler böyle dermiş:s63:

Konular
124
MFC Puanı
8,290