• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

atı Karadeniz Bölgesi’nde ekonomik ve stratejik olarak etkin bir yörede 2007 yılında

Konular
40
MFC Puanı
90

Karabük Üniversitesi 5662 Sayılı "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"la kurulan ve 28 Mayıs 2007 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir. Karabük ilinde bulunmaktadır.

Türkiye'nin en hızlı gelişen üniversitesidir. 2015 yılı sonunda 32.000 öğrenci sayısına ulaşacağı düşünülmektedir. 2007 yılında 1 Fakülte ile eğitime başlayan Karabük Üniversitesi geçen 4 yıllık süre içinde, Fakülte sayısını 12’ye, Yüksek Okul sayısını 3’e, Meslek Yüksek Okulu sayısını 3’e ve Enstitü sayısını da 4’e çıkararak 600 öğretim elemanı, 300’ü aşan idari personeli ile eğitim hayatına devam etmektedir. Temel Bilimlerden Mühendislik Bilimlerine, Sosyal, Siyasal, İdari Bilimlerden, Mimarlık eğitimine kadar tüm disiplinleri bünyesinde barındırmaktadır. Kurulduğundan bu yana %285'lik bir büyüme ortalaması tutturmuş olan üniversitede ayrıca YÖK Genel Kurulu'ndan üniversiteye Tıp Fakültesi kurulma kararı da çıkmış ve 2011 yılı itibariyle ilk öğrencilerini almıştır.​