Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ayağızla Bastığınız Her Bitki Aslında Bir Şifadır

İlksu

Sanırım artık insan, tutunamıyor insana..
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    18 Tem 2017
  • Mesajlar
    1,608
  • MFC Puanı
    3
  • MFC SeviyesiAYAĞINIZLA BASTIĞINIZ HER BİTKİ ASLINDA BİR ŞİFADIR…Bitkiler gün geçtikçe hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oluyor.Şüphesizdir ki insan sağlığı herşeyin önünde gelir.Bu vesile ile bitkilerle sağlık yüzyıllardan beri hayatımıza destek sağlamaktadır.
Kimyasal ilaç yapımının baş kahramanlarıdır bitkiler.Bitki , çoğu ilaçların etken maddesidir.Modern tıbbın yanısıra mutlaka bitkilerin tamamı yaşantımıza destekte bulunmaktadır.Bitkiler hayatımızın gerçeğidir.Yüzyıllar önce modern tıp gelişmeden önce bitkiler ile tedaviler yapılmaktaydı,koca karı ilacı diye adlandırılan bitkiler insanoğluna iyileşme ve şifa anlamında çok ciddi faydalar sağlamaktaydı.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİN ÖNEMİ…

Yaşayan tüm canlılar için bağışıklığın kuvvetlenmesi son derece önemlidir.
Özellikle insanlarda bağışıklık sistemi kişinin hayatını olumlu veya olumsuz ciddi anlamda etkilemektedir.Vücudumuzu bir nevi ayakta tutan bu sistem için tükkettiğimiz gıdalar yaşam kalitemizi de etkilemektedir.Gerek tükettiğimiz bitkiler gerekse doktor tavsiyesi ile kullandığımız ilaçlar ile mutlaka bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirip hastalıklar karşısında korunabilmeliyiz.

POZİTİF VE NEGATİF BİTKİLER

Günümüz modern tıbbında bitkilerden ilaçlar yapılmaktadır.Bitkiler pozitif ve negatif diye iki gruba ayrılırlar.
Pozitif bitkiler,modern tıbbında ilaç yapımında kullandıkları bitkilerdir.Bu bitkiler vücuda zarar vermemesi için destek olarak tıbbi ilaçlara katılmaktadır.Pozitif bitkileri bizler de evde ,hekim veya bilen birinin yardımıyla kullanabilir,uygulayabiliriz.

Negatif bitkiler ise çoğu zaman zehirli olup testlerden geçmemiş uzmanlar tarafından önerilmedikçe kullanılmaması gereken bitki grubundandır.Günlük tükettiğimiz tüm sebze ve meyveler son derece önemlidir.Mutlaka sebze ağırlıklı beslenmek insan vücudunu yormadan sağlık açısından da sonderece fayda göstermesi ile tüketilmesi gereken gıdalardandır.

Modern tıptan asla vazgeçmeden ve doktor tavsiyesi dışında sağlığımızı riske atmamalıyız ve yine unutmamalıyız ki bitkiler hastalıkları tam tedavi etmez doktorun verdiği ilaçlar mutlaka kullanılmalı ve destek olarakta bitkilerden faydalanılması gerekmektedir.

Yüce yaradanın , tabiatta bizler için yaratmış olduğu bitkileri tanımak,analiz etmek ve hayatımızın vazgeçilmez parçası haline getirmek bizlere daha sağlıklı ve yaşam kalitesi yüksek olanaklar sağlamaktadır.İnsanlar kadar diğer canlılarında çokça faydalandığı bitkiler faydaları ile tüketmemize hiçbir engel teşkil etmememektedir.
 
Üst Alt