• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Başbakan: Çağlayan Adliyesi'nin İsmi Mehmet Selim Kiraz Oldu

Konular
4,091
MFC Puanı
40
Başbakan Ahmet Davutoğlu, DHKP-C'li teröristler tarafından İstanbul Adalet Sarayı'nda şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz'ın cenaze törenine katıldı.

Başbakan Davutoğlu törenden sonra yaptığı açıklamada, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti adına ve bütün milletimizin bir vefa borcu olarak İstanbul Çağlayan Adalet Sarayı'nın adı bundan sonra Mehmet Selim Kiraz Adalet Sarayı olarak değiştirilecektir. Mehmet Selim Kiraz adaletin vakarını, onurunu korumuştur." ifadelerini kullandı.

İşte Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

"ŞEHİT AİLESİNİN METANETİ BİZİ DUYGULANDIRDI"

"Aynen Özgecan'ın babası gibi Hakkı Bey (Savcı Kiraz'ın babası) de öyle mesajlar verdi ki bu asil aileye her bir ferdine teşekkürler ediyorum. Bu mesajları alıp bütün medyanın, STK'ların duvarlarına temel ahlakın ilkeleri olarak asmak lazım.

"BU OYUNA ÜLKEYİ KURBAN ETMEYİZ"

Bu terörisler yurt dışı bazı görüşmeler yapmışlar. Biz bu oyuna ülkeyi kurban etmeyiz. Bir kişi dahi yüzünü örterek molotof kokteyline yönelirse şimdiden uyarıyorum müsamaha gösterilmeyecektir. Özgürlükler korunacak. Bu saldırının tuzak olduğunu halkımız fark etti.

"KENDİLERİNE BİR BAKSINLAR"

Medyanın bir kesimi, daha ailenin acısı dururken o resimleri yayınlama ahlaksızlığını göstermiştir. Siyasileri bir muhasebe yapmaya davet ediyorum.

"KILIÇDAROĞLU'NUN O TAVRI UNUTULMAYACAK"

Sayın Kılıçdaroğlu beni, bizi eleştireceğine keşke burada olsaydı acıyı beraber paylaşsaydık, namazda aynı safta dursaydık. Kılıçdaroğlu'nun attığı tweetler… Bu saldırı nasıl unutulmayacaksa o tweetler de unutulmayacaktır. Bahçeli'nin yaptığı açıklama da öyle.

"ŞİMDİ HESAP VAKTİ"

Cenazeyi defnettiğimiz için söylüyorum, bu ülkenin kaderi hepimizin kaderi. Bu cenazede bulunmayan Kılıçdaroğlu ve Bahçeli iç güvenlik paketine karşı çıkmışlardır. Şimdi hesap vaktidir. Demirtaş, Kılıçdaroğlu, Bahçeli bugün burada olsaydı bu eleştirileri yapmayacaktım.

"İÇERİDEN SİLAH SESLERİ GELDİĞİ ANDA..."

Olayda emniyet güçlerimiz aldıkları talimatın gereğini yapmışlardır. En baştan beri, 'her türlü yöntemi kullanınız ve savcımızı salim kurtaracak şekilde çalışmanızı yürütünüz. Etkin şekilde müdahale etmekten kaçınmayın' dedik. İçeriden silah sesi geldiği anda da odanın duvarları da patlatmak suretiyle içeri girilmiş. Arka tarafa barikatlar kurulmuştu çünkü. Maalesef savcımızı kurtaramadık.