• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Bazen

DeStina

MFC Üyesi
Konular
11,091
MFC Puanı
27,850
Bazen KAZANIR,
bazen KAYBEDER,
YAŞAR gideriz..
Ne bugün kazananlar EBEDİYETE kadar
KAZANAN olarak kalacaklar,
ne de kaybedenler KAYBEDEN olarak..
Her şey GELİP GEÇİCİ..
Yeter ki YÜREĞİN' de kaybetme,
yeter ki zihninde KABULLENME sürekli kaybeden olacağını..
Geçmişte;
ruhunda açılan YARA' ların bıraktığı izlerle GURUR duy..
Çünkü bu İZ' ler,
yaşadığını,
denediğini ve
her şeye rağmen DENEMEYE DEVAM EDECEĞİNİ gösterir..
YARASI olmayan bir ruh,
yaşamamış bir ruhtur..
Sadece OTOBAN' da otomobil kullananlar,
sadece ASFALT YOLLARI bilir..
Oysa;
TOPRAK ve çamur..
Toz ve FIRTINA' yla karışmış YOLLAR' da ilerlemeyi becerebilenler,
Karşılarına çıkacak hiçbir ENGEL karşısında,
Asla YOL' da kalmazlar..
Hem de,
YEPYENİ ve ŞAHANE yerler KEŞFEDEREK..!

DeStina

MFC Üyesi
Konular
11,091
MFC Puanı
27,850
Gün oldu kaybettiğime üzüldüm, gün oldu kaybettiğime sevindim. Gün oldu ne yapacağımı şaşırdım, avuntular içinde belki DÜŞMANLARIMA bile sarıldığım oldu ama bu geçen ACILARIN bana verdiği en güzel ders; ÖNCE KENDİME SARILMAYI asla unutmamam gerektiği oldu.
Dostlarımın kim olduğunu, dost görünenlerimin kim olduğunu anladım. Dakikalarca ağlayıp, gülmelerimi saatlerce uzatmaya çalıştım. Gereksiz insanlara verdiğim gereksiz ilgiyi farkettim. İnsanların değişmeyeceğini, asılları neyse gün olup kendilerine döneceklerini ve bana değer vermeyenler için kılımı bile kıpırdatmamam gerektiğini öğrendim. Kısa vadede düşünüldüğünde üzülen benim. Ama uzun vadede heleki Rabbimin hiçbir hakkı kimsenin yanında koymadığını düşünürsek; gülücükleri eninde sonunda hüzünler içinde ağlayanlara nasip ettiğini yaşadım, gördüm. Şükürler olsun. İyiki varsınlarımla; yepyeni bir hayata, beni üzenleri sadece uzaktan seyredip hakkın yerine geldiği güne hergün bir adım daha gelerek, şu her şeyi kendine dert eden yüreğime SABRI öğrettim. Hatalarımla, doğrularımla beni kabul eden onca insanın varlığının yanında; üç beş çulsuzun lafı olmazdı ve onlar için artık üzülmemeyi bile öğrendim. Uygulamak bir hayli zor olsada, acıma duygumu en aza indirgeyip bazılarının sadece zavallılıklarına gülüp geçmeyi biliyorum artık. Yorganım ayağıma göre çok şükür, bundan sonra da o yorganı benim ayağıma göre diktirmeyeceklerle işim olmasın inşallah. Sevgi; saygı, anlayış ve yaşamın güzelliklerinde gizlidir..
Sadece beklemedeyim.
Gün gelecek elbet onlarda gerçek hayatı tadacak..