Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bej Rengi Koltuk Nasıl Kullanılır?

KalbimdekiDeniz

O zaman bırak kurusun geceler..!
MFC Üyesi
Konum
İzmir
  • Üyelik Tarihi
    29 Eyl 2015
  • Mesajlar
    1,633
  • MFC Puanı
    94
  • MFC Seviyesi

Ev dekorasyonu her dönemde önemlidir. Moda renklerle döşenmiş oturma odaları, stor perdelerle kaplanmış mutfak pencereleri… Tüm bunların yanı sıra, yapılan dekorasyon zevke göre şekillenir.

İnsanların zevkleri, hoşlandıkları renkler ya da kombinler farklı olabilir. Bu farklılık hem insan olmaya özgü bir hareketken hem de insanlığın en ayırt edilebilir özelliğidir.

Ev eşyası seçerken nelere dikkat edilmeli ya da bej rengi bir koltuğa sahip olunduğunda hangi renklerle ev dekorasyonu yapılmalıdır?

Ev için eşya seçilirken dikkat edilmesi gereken ilk özellik, kullanışlılık olmalıdır. Eşyanın ne kadar kullanışlı olması, taşıdığı önemi artırır. Dikkat edilmesi gereken sonraki özellik ise, ev sahibinin zevkine uygun olmasıdır.

Dekorasyon yapılırken, oda içerisindeki en çok yer kaplayan eşya baz alınmalıdır. Örneğin bej rengi bir koltuk takımınız varsa, konsept koltuk takımına uygun gerçekleştirilebilir. Kullanılan aksesuarlar canlı renklerden tercih edilir ise, bej renginin fark edilebilirliği artar. Mesela kırmızının ya da pembenin soft bir tonu kullanılabilir. İsteğe bağlı olarak bu canlı renkler, halı abajur ya da küçük aksesuarlarda kullanılabilir.

Riskli bir tercih olsa da bej rengini siyahla uydurmak hoş bir görüntü oluşturabilir. Ortaya çıkan dekorasyon keskin bir görünüme sahiptir. Fakat şık ve asil görünen bir oturma odası için ideal renk seçimi olacaktır.

Bej rengi koltuk kullanmak renk uyumu bakımından fazla seçeneğe sahiptir. Bej bir çok renkle uydurulup kullanılabilinir. Fakat bej koltukların olumsuz tarafları da vardır. Açık bir renk olduğu için bej renginde eşyaların temizliği sıkıntılıdır. Bej rengi koltuklar çabuk kirlenir. Ayrıca üzerine damlayan lekelerin çıkarılması da oldukça güçtür.

Bej rengi koltuğun temizliği yapılırken kullanılan kimyasal maddeye dikkat edilmelidir. Özellikle renge zarar vermeyecek, güçlü deterjanlar tercih edilmelidir. Ayrıca koltuğa herhangi bir sıvı leke damladığında, hemen müdahale edilmelidir. Unutulmamalıdır ki leke oluştuğunda, kumaştan çıkarılma ihtimali daha kolay olacaktır. Fakat üzerinden zaman geçtiğinde, lekenin temizlenmesi zorlaşacaktır. Bu nedenle leke oluştuğu anda, öncelikle sadece suyla ıslatılmış bezle silinmelidir. Daha sonra bir miktar deterjan lekenin üzerine damlatılıp silinmelidir. Ayrıca leke silinirken, lekenin bulunduğu bölge işaretlenmeli ve temiz bölgelere taşırılmamalıdır. Bu işlem yapılırken mikro fiber bez kullanımına özen gösterilmelidir.
 
Üst Alt