Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bing'ten Facebook Açılımı

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    329
  • MFC Seviyesi

Microsoft’un arama motoru Bing’in, pazarda agresif büyümeyle ikinciliğe kadar yükseldiğini paylaşmıştık. Bing, konumunu güçlendirmek ve daha da yükselmek için yeni servislerini hayata geçirmeye devam ediyor. Sosyal ağlarla entegrasyonda daha önce birkaç servisini yayına alan şirket, şimdi de Facebook ile eş zamanlı arama sonuçlarıyla pazarda güçlenecek.


Bing’in resmi blogundan yapılan açıklamaya göre, Bing’de yapılan aramalar Facebook içerikleriyle uyumlu olacak. Facebook kullanıcısı Bing’de bir arama yaptığında arkadaşlarının veya kendi profili üzerinden paylaşılan içerikleri sayfalarını görüntüleyebilecek. Örneğin, Bing’te ‘Bağdat Caddesi’ araması yapıyoruz. Facebook arkadaşlarımızın Bağdat Caddesi’yle ilgili iletileri arama sayfasının yanında beliriyor.
Arama sayfalarına sadece Facebook’ta paylaşılan içerikler görünmüyor, işin içinde biraz interaktivite de katılmış. Bing kullanıcılarının, arama sayfalarında önerilen Facebook iletilerine yorum yapabilmeleri de mümkün.​

Bing’in bu servisi hizmete sunmasının altında aslında düz bir mantık olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcılar bir yere gitmeden veya bir ürün satın almadan önce mutlaka arkadaşlarının fikirlerini sorar. Bu serviste sosyal ağlar aracılığıyla bunu bir nebze olsa da hızlıca gerçekleştirmeyi hedefliyor.
 
Üst Alt