• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Bir bayan niçin örtünmek istemez?

Konular
2,401
MFC Puanı
2,700
1- Örtünmek isterim, Ama ikna Olmam Lazım

2- Örtünmem Gerekiyor, Ama Geleceğimi Düşünmek Zorundayım

3- Allah Beni Başı Açık Olarak da Sever,

4- Kapalıyım, Ama Ailem Okul için Başımı Açmamı istiyor

5- Fazla Açık Olmadığım için, Günah Olduğunu Zannetmiyorum

6- Genç Yaşta da Kapanmak Olmaz ki, Yaşlanınca inşallah

7 - Tekrar Açılırım· Düşüncesiyle, Kapanmıyorum

8- Bazı Özgürlüklerimin Kısıtlanacağı Düşüncesiyle Kapanmak istemiyorum

9- Kapanmak Önemli Değil, Önemli Olan Kalbinin Temizliği

10- Evlenince Kapanınm. 'Kızım, Evlenince Kapan'

11- Güzelliğimi Sergilemek istediğimden Dolayı Kapanmamıştım

12- Kapanırsam, Diğer Dini Vecibelerimi de Yerine Getirmem Gerekecek

13- Dinden Çıkmadığıma Göre Başımı Açmamda Problem Yok

14- Başörtü için Kendimi Hazır Hissetmiyorum

15- Bu Zamanda da Başörtü Olmaz ki! Hangi Çağdayız?

16- Kısmet, Bir Bakarsın Kapanırız inşallah

17 - Önemli Olan, Saç Dışındaki Vücudun Teşhir Edilmemesi

18- Denedim, Ama Boğulacak Gibi Oldum

19- Evlenmeme Korkusu

20- Lise ve Üniversitedeki Başı Açık Öğrencilere Dinimi Anlatacağım İçin Başımı Açacağım. Yani Hizmet İçin...

21- Kapanmak İçimden Gelmiyor

22- Başörtülülerin Yeterince Örnek Olamamaları

23- Nefsime yenik Düştüğümden, Kapanamıyorum

diShy / Baby / Barbie / Enamor / Katie / JuLia / Leia / SERAY / Ciikolata / HiLaryDuFF

Konular
1,535
MFC Puanı
300
Kapanmıyorum çünkü bunun için nedene ihtiyacım yok bunu benim kalben istemem gerek.
...
Çeşitli ayetlerde Başörtüsü dahil örtünerek zînetlerini (güzelliklerini) nâmahremlerin kötü nazarlarından korumalarını emretmiştir.
...
Fakat ben hergun yolda gderken çogu kapalı bayanın vucut hatlarını gayet ortaya çıkaran şeyler giiydiklerne tanık oluyorum. Yüzlerinde bir sürü makyajla.Bizim ülkemizde tesettur moda olarak kullanılıyor ve buna din süsü veriliyor...Önce kapanmanın geregini ögrenelim ona gore kapanalım.Amacına göre yakışıyor diye degil.

Konular
2,401
MFC Puanı
2,700
Kapanmıyorum çünkü bunun için nedene ihtiyacım yok bunu benim kalben istemem gerek.
...
Çeşitli ayetlerde Başörtüsü dahil örtünerek zînetlerini (güzelliklerini) nâmahremlerin kötü nazarlarından korumalarını emretmiştir.
...
Fakat ben hergun yolda gderken çogu kapalı bayanın vucut hatlarını gayet ortaya çıkaran şeyler giiydiklerne tanık oluyorum. Yüzlerinde bir sürü makyajla.Bizim ülkemizde tesettur moda olarak kullanılıyor ve buna din süsü veriliyor...Önce kapanmanın geregini ögrenelim ona gore kapanalım.Amacına göre yakışıyor diye degil.

Leia Kardeşim cok dogru soyluyorsun bazı konularda hem fıkırım senınle,Tabıkı her musluman 4 4Luk degıldır.Senın dedıgın gıbı her kapalıda oyle degıldır. Tabı cok degıstı muslumanlık. Insanlık,Bas ortu hersey cok degıstı. Kalben ıstemek Ve en onemlısı ALLAHu Teala ( C.C.) Icın ıstemek buyuk sarttır. dogru soylentıler ıcındesın. Rabbım Kotuluklerden Bas ortuyu dını kotu kullanan ve somurmeye calısan Kısılerden Korusun bızı.

Temennım, Dort dortluk bır bas ortusu takıp onu ılelebet kullanman.. Yorum ıcın Allah Razı Olsun Prenses.

Konular
2,315
MFC Puanı
1,680
Peygamberimiz, "Hür kadının, yüzünden ve iki eli ayasından başka, bütün bedeni avrettir" buyurdu.

Baş ortusu tek basina bir anlam ifade etmiyor. Bir bayan bunu bize buyrulan şekilde giyimi ile de bir bütün halinde anlam kazandirarak sunmalidir ve herseyden once en onemlisi ortunun niye buyrulduguna dair bilgileri arastirip bunu kalben ve mantiken kabul etmis olmasi gerekmektedir. Ailenin , esin ve diger etkenlerin baskisi altinda kalarak ustu mekke alti paris dolastigi takdirde bu insan parodisinin otesine gecemeyecektir ne yazikki. Ben tesetturlu bir bayan degilim, cunku suan bunu layigi ile yerine getiremeyecegim konusunda tereddutlere sahibim. İleride Allah kismet ederse yaradanin bana buyurdugunu dort dortluk bir sekilde yerine getirmeyi ve kendimce dogru bir musluman tiplemesine ornek gosterilmek isterim.

Konular
4
MFC Puanı
30
Sporla ilgileniyorum işim geregi örtünemem

Konular
2,401
MFC Puanı
2,700
Anladım Tatlım. Hayırlısı Olsun. Umarım Bas ortu ıle tez zamanda Karsılasırsın Hep mutlu ol..

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
Kapaliyim çünkü böyle istedim
Bunlar hep bahane önce inanmak kalben istemek gerek