• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Bir Sigara Ver Bana

diShy

Onursal Üye
Konular
32,527
MFC Puanı
2,580
Zamansızlıkta tükenen hayatlara rağmen vakit kalmazken yaşanacaklara,vadesini doldurup kaldırıyoruz çekmecelere yeri,göğüÇekimsiz,samimiyetsiz,yoktan yere Oturuşların rahatsızlığına rağmen,bacak bacak üstüne atıp tehlikeye kucak açmak buGüveni sıfırlanmış bedenlerde korkusuz korkaklık
Ritmine ayak uydurmaya çalışırken zamanın,tükeniyor bol dumanlı nefeslerNe vardı sanki; akreple yelkovan aşk yaşasalardı ve hiç ayrılmasalardı Biraz olsun demlenmeye vakit kalırdı belkiYine mi tükendik? Yine mi güzeliz,yine mi çiçek
Her yağmur bir geçiş aslında ve her düşen damla bir parçaİçinden ciğerini söken onlara inat bir parça daha, bir daha
Ruhunu teslim etmiş yaşsız kamelyalar altında,gökyüzünden izler bırakıyor her parlayan noktaUzaklardan okunuyor adsız yerlerden gelen bir isimYersiz yurtsuz yüzen gemilerde kalır aşk
Bir filmi daha sarıp koyacaksın cebe; boşa doldur doluya bak,bulutlara sar yağmura inan,beni dinleme sen
Alıp verilemeyen şeyleri sıralarken bana çiçeklerden söz et,bana benden
Bir çiçek dürbününden bakarken sen hayata ben yine tüm gizli kalmış gülmelerimle gülüyorumKaç kez vazgeçtin kendinden? Kaç kez huzurlu kapadın gözlerini? Kaç kez boşlukta yüzdün sen?
Hiç kere
Yok yere
Ve kaç kez inanmayı denedin? Bir kedi mırıltısıyla sokuluyorum yanına ve soruyorum
Ya kar yağarsa? Sırılsıklam olana dek uzanacağım günleri nereye saklayacağımUnutma gidecektik,dönüşü olsa da gidebilecektik Bir kadeh getir,tokuşturmalıyız tam bu satırda

İki iyi anlaşan ağaç sökülürken yerinden,tüm ıssızlığıyla başbaşa kalıyor gecelerBirkaç fazladan kalp çarpıntısı hapı almalı burkulan tarafı iyice harcamak içinSiz insanlar böyle mi yaparsınız?
Bazen kopup gitmeli birileri,
Bazen kopup gitmeli parça parça
Bir kase topik,
Bir boş sofra,
Bir kadeh
Tek bir kadeh
Şerefine dünya!
-bir çiçeğin yanından geçer gibi yaşamalıyız oysa-
Hadi,bir sigara ver bana!

Ezginin Günlüğü yine eliyle koymuş gibi buluyor bamtelimi ve “ağladığın geceler” şarkısıyla sigaraya susatıyor beniHer cümlesi ayrı bir keşif,ayrı bir yolculuk olan bu şarkının en çok “bir sigara ver bana” sözleri etkiliyor beniSanki bir haykırış… bir çığlık… dert ortağı ararcasına
Ve lafı dolandırmadan en zayıf hücremden vuruyorDiyor ki ”ölüm dediğin aslında yalnızlıkmış,bir sabah bir bakıyorsun herkes gitmiş”Çok değil aslında istediği bir sigara sadeceYani sigara değil de, ortak acıların paydasında buluşacağı bir sigara sahibiGeçmişinde oynadığı oyuncaklara kıymış,kuru bir dal misali yeşiline hasret kalmış insanların rüyasında ellerine dokunmak sevgininSigara da değil de tek istediği dumanına karışacak başka bir sigara dumanı sadece..