• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Biriyle Evlenmeye Nasıl Karar Verilir

diShy

Onursal Üye
Konular
32,527
MFC Puanı
2,580
Doğru eş seçimi, doğru evlilikler doğurur. Sevgilinizle evlenip evlenmemekte kararsız kalıyorsanız, doğru eş nasıl seçilir başlıklı bu yazımı okumanızda fayda var. Bakalım, hayatımızdaki kişi, doğru kişi mi? Evlilikte mutlu olmak, mutlu bir evlilik yaşamak ve eşimizle bir ömür boyu anlaşarak tabiri caiz ise gül gibi geçinmek için nelere dikkat etmeliyiz? Eş seçiminde dikkat etmemiz gereken belli başlı kurallar olduğunu biliyor muydunuzBakın, doğru eş nasıl seçilir..
Doğru evlilik için doğru eş seçimi önemlidir. Ufak gibi görünen bazı ayrıntılara dikkat ederek, yanlış bir evlilik yapmanın önüne geçebilirsiniz.
1. Adım​
Kendinizi tanıyın
İlk olarak, evlilikten neler beklediğiniz konusunda karar verin. Doğru eşi bulmak için; kendinizi tanımak, eşinizden neler beklediğinizi, nasıl bir ilişki hayal ettiğinizi bilmek önemlidir.
2. Adım​
Değerlendirme yapın
Kusursuz insan olmadığını kabul edin. Karşınızdaki insanın da olumsuz yönleri mutlaka vardır. Bu olumsuzluklara kızmak yerine, sizi ne derece etkileyebileceğini düşünüp değerlendirin.
3. Adım​
Onunla tatile gidin
Beraber tatile çıkın. Farklı mekanlarda, farklı tecrübelerde nasıl davranacağını görebilir ve birlikte geçirdiğiniz bu sürede onu daha iyi tanıyabilirsiniz.
4. Adım​
Ailesini tanıyın
Evlenmeyi düşündüğünüz kişinin ailesini tanıyın. Birçok evliliğin, ailesel ve çevresel faktörler yüzünden dağıldığını unutmayın.
5. Adım​
Flört edin
Karşınızdakinden emin olmak için, flört dönemini her zaman uzun tutun. Eş adayınızı her yönüyle tanıyana kadar, flört döneminizi bitirmeyin.
6. Adım​
Danışın
Karar vermekte zorlandığınız durumlarda sizden daha tecrübeli birine danışın. Aileniz ve evli arkadaşlarınız bu konuda size yardımcı olabilir.
Eğer hayatınızda doğru kişi olduğunu düşündüğünüz biri varsa 3 yanlışın 1 doğruyu götürmesine izin vermeyin.​