• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Boynunuzun zamana yenilmesini önleyen egzersizler

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,460
Boynunuzun zamana yenilmesini önleyen egzersizler
NQqXYW.jpg

İşte boyun bölgesindeki yaşlanmanın önüne geçecek pratik egzersizler.
Boyun genellikle yaşlanma belirtilerini gösteren ilk yerdir. Bunun nedeni ise boynumuzun vücudumuzun diğer yerlerine nazaran daha ince bir yapıda oluşu ve daha az yağ bezlerine sahip olmasındandır. Bu nedenle elastikiyetini hızla yitirir. Yaşa bağlı gelişen bu deformelerin önüne geçmek mümkün. İşte boyun bölgesindeki yaşlanmanın önüne geçecek pratik egzersizler.

- Alt çeneyi ileri geri hareket ettirin.
puZN8j.jpg

- Dudaklarınızı 'O' şeklinde uzatın ve 5 saniye tutun. Bu egzersizi birkaç kez tekrarlayın. Sonra, aynısını yapın, "E” harfiyle yapın.
JRZReY.jpg

- Düz oturun, sağ elinizi alnınıza doğru bastırın. Elinizi başınızı eğmeden kuvvetle bastırın. Bu pozisyonda 10 saniye boyunca kalın.
EUXEWP.jpg

- Düz bir şekilde oturun, ellerini başınızın arkasına koyun ve başınızı geriye doğru eğmeden başınızın arkasına bastırın. Bu pozisyonda 10 saniye boyunca kalın.
VU301e.jpg

- Düz oturun. Başınızı geriye doğru eğin ve ağzınızı açın. Üst dudağınıza alt dudaklarınızla dişlerinizi bir araya getirmeden ulaşmaya çalışın. Egzersizi birkaç kez tekrarlayın.
lD4h6Y.jpg

diShy

Onursal Üye
Konular
32,527
MFC Puanı
2,580
Ya ben bunu biyerde daha okumuştum işyerinde öyle 2-3 gün yaptıım sonra saldım gitti asla düzenli hale getiremedim ama kesinlikle faydası vardır eminim..

Paylaşım için teşekkürler Herkül :)

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
Mömkün değil yapamam :D