• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Brezilya Formülü

diShy

Onursal Üye
Üyelik Tarihi
27 Kas 2009
Konular
32,527
Mesajlar
50,860
MFC Puanı
2,580
117890951970.jpg


TT Arena'nın bozulan zeminiyle ilgili uzmanlardan uyarı geldi.
Bir türlü zemin sorununu çözemeyen Galatasaray'a çok uzaklardan önemli uyarılar geldi. Brezilya'da çim doktoru olarak tanınan ve muhabirimizle birlikte Galatasaray'ın Schalke ile oynadığı karşılaşmayı izleyen Botafogo'nun eski "groundsman"ı Lealzinho, sorunun sahanın yapımından kaynaklanabileceğini söyledi. Ekrandan gözüktüğü kadarıyla drenaj sisteminin iyi olmadığını belirten Lealzinho, "Toz ve tuzdan arındırılmış drenaj çakılı, tane büyüklükleri doğru seçilmiş kum, özel gübre ve organik malzemeler kullanılmalıydı. TT Arena'da bunlar doğru kullanılmadığı için zemin çabuk bozuluyor olabilir" dedi.

STADIN ÜSTÜ KAPANMALI
Arena'nın zeminini inceleyen isimlerden birisi olan İstanbul Üniversitesi Orman Fakultesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kamil Şengönül, sorunun çimlerin henüz yeterince kök salmamış olmasından kaynaklanabileceğini söyledi. Radyospor'a konuşan Prof. Şengönül, "Drenajda problem yok. Çimler kök salmaya başlamış ama bence biraz erken başlandı top oynanmaya. İki ay gibi bir zamana ihtiyaç vardı. Stadın üstünün kapatılması da ihtiyaç haline geldi gibi geliyor bana" şeklinde konuştu.

LAMBALAR ARTACAK
İkinci başkan Ali Dürüst, saha zemininin yeterli ışık alamadığı için bozulduğunu söyledi. Kış şartlarının da saha içini olumsuz etkilediğini kaydeden Dürüst şöyle konuştu: "Kış şartları çimin kök salmasını engelliyor. Bunun tedbirini aldık, sahaya gün ışığı gösteren lambalar koyduk. Bunları biraz daha arttıracağız. Dolayısıyla bu dönemi bu şekilde atlatacağız. Bahar mevsiminde mevcut çimi daha iyi hale getireceğiz."
 
Üst