Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bursa ' nın Vergi gelirleri Arttı

Barbie

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    31 Ocak 2013
  • Mesajlar
    1,948
  • MFC Puanı
    53
  • MFC SeviyesiBursa Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam, Bursa’da vergi gelirlerinin arttığını belirterek, “Otomotiv sektörü daralıyor. Ama 2002-2012 yılları arasında tahakkuk ve tahsil oranımız yüzde 10 oranında arttı” dedi.

Bursa Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam, Vergi Haftası çerçevesinde Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nı (BTSO) ziyaret etti.

Programda konuşan Meclis Başkanı İlhan Parseker, verginin tabana eşit ve adaletli yayılması gerektiğini söyledi. Bursa’nın sanayi ağırlıklı üretim kenti olduğunu anlatan Parseker, kentin tahakkuk ve ödemede iyi sevide olduğunu kaydetti.

Bursa Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam, son 10 yıl içinde vergi gelirlerinde artış yaşandığını belirterek, “Otomotiv sektörü daralıyor. Ama 2002 - 2012 yılları arasında tahakkuk ve tahsil oranımız yüzde 10 oranında arttı. Bu da Vergi Dairesi çalışanlarımızın yaptığı başarılı çalışmalardan kaynaklanıyor” dedi.

Vergi hizmetlerinin kamu yatırımına dönüştüğünü söyleyen Saydam, iş adamlarını sürpriz ile karşılaşmamaları için gerçek kazançlarının beyanında bulunmaya davet etti.
 
Üst Alt