• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

c++ msdos login panel renkli ve açıklamalı

Konular
4,091
MFC Puanı
40
Kod:
//#include komutu hariç her komuttan sonra ";" işareti koyulur anlamı "komut bitti" demektir :)
using namespace std;
//Programın ana bölümü burası
int main(int argc, char *argv[])
{   
    system("color 17");//Arkaplan rengini tanımladık
    //Bu bölümde anasayfayı yapıcaz.Ben anasayfaya panel adını verdim siz başka birşeyde diyebilirsiniz...
    //"panel:" kodu kendisinden sonra "}" işareti gelene dek olan kısmı;kendi ismi altında kaydeder...
    //Yani "goto panel;" dediğimizde program "panel:" bölümünün altındaki işlemleri yapacak.
    panel:
          //Gerekli değişkenlerimizi tanımlıyoruz bir tanesi şifre(çoğalabilir) diğeri ise tahminimiz ...
          string id,idtahmin,sifre,tahmin; //string değişkeni hem sayı hemde yazı saklayabilir ama switch ve case testinde kullanılamaz ama çok işe yarar :)Burada şifremizi(sifre) kullanıcı adını (id) tanımladık
          //Örnek olarak şifreyi "tgrl5000" yaptım değiştirilebilir :)
         sifre ="tgrl5000";
          //id'yi yani kullanıcı adını tanımladık bunuda "tht" yaptım
          id ="tht";
          //Şimdi ise veri girişini sağlicaz...
          SetConsoleTitle("Sifre Paneli | By Tgrl5000"); //Burda bir başlık yaptık :).Konsolumuzun başlığı Sifre Paneli | By Tgrl5000 oldu
          system ("cls"); //Bu komut ekrandaki yazıları siler :)
           //cout <<""; komutu ekrana yazı yazdırır.Kullanımı  cout <<"kelime "; şeklindedir
          cout << "Kullanici adini girin : "; //Yazımızı yazdırdık şimdi ise bunu test edelim yani şifreyle aynıysa çalışsın yoksa başa dönsün :)
          cin >> idtahmin; //Burda ise üst taraftaki yazıya girilecek veriyi "tahmin" değişkeninin içine sakladık :)

//Şimdi testimizi yapalım :) (if,else testi ;))
     //Test yapacağımız değişkeni () içine yazdık...

if(idtahmin == id)  //idtahmin değeri id değerine eşitse...
    {
                     system ("cls"); // System (sistem) ve ardından ("..") yazılan herşey cmd komutu sayılır :)Renkleri burdan ayarlayabilirz :) Ben burda ekranda daha önceden yazılan yazıları sildim :)
                  cout <<"Kullanici adi dogru";//simdi sifreyi girme zamani
               Sleep(2000);
               goto sifregir; //Eğer kullanıcı adı doğru girilirse bizi "sifregir" adı altındaki bölüme yönlendiricek :)
               }
 else { //idtahmin değeri id değerine eşit değilse...
          system("cls"); //Ekranı temizledik
          cout <<"Kullanici adi yanlis"; // kullanıcı adının yanlış olduğunu belirttik :)
          Sleep (1000); //Yazı ekranda 1 saniye kaldı
          goto panel; //panel hatırlarsanız ilk baştaki şifre girme bölümüydü :) Eğer yanlış girersek bizi en başa yönlendirir :)                   
          }
          {
          sifregir:
          cout <<"Sifrenizi girin :"; //simdi sifreyi girme zamani
          cin >> tahmin; //Girilen değeri tahmin içine sakladık
          if(tahmin == sifre) //tahminle şifre aynıysa
          {
                     cout <<"sifre dogru"; //Şifre doğru yazdık
                     Sleep(2000); //2 Saniye bekledik
                     goto basla; //Ve başla bölümüne yönlendirdik
          }
    else  { //tahminle şifre aynı değilse
          cout <<"Sifre yanlis"; //Şifre yanliş yazdırdık
          Sleep(3000); //3 Saniye bekledik
          goto panel; //Şifre yanlış olduğu için en başa yönlendirdik
          }
          {
          basla: //Basla bölümünü yazıyoruz yani şifre doğru olursa buraya yönleneceğiz :)
          system ("cls"); //Diğer yazıları sildik
          cout <<"Programa Hos Geldiniz..."; //Yazımızı yazık :)
          cout <<"Tesekkurler Tgrl5000... :) \nSifre paneli By Tgrl5000"; //   "\n" komutu bir alt satıra inmekte kullanılır :)
          Sleep (5000);
          goto devam;
          }
          devam: 
          system ("cls"); //Diğer yazıları sildik
          cout <<"www.turkhackteam.net"; // burayada yapmak istediginiz islemleri yazabilirsiniz ben tht'nin adresini verdim verdim 
          cout <<"\nbegendiyseniz neyapmaniz gerektini biliyosunuz ++++ :)";
          }     
getch ();   // #include "conio.h" kütüphanesi ile kullanılır program bittiğinde bir tuşa basılmasını bekler basılırsa program kapanır    
return 0;    // Geri dönüş yapar 

}