Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Cappadox 2018’in bu yılki teması: Sessizlik

Rapunzel

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    11 Mar 2015
  • Mesajlar
    5,370
  • MFC Puanı
    -365
  • MFC Seviyesi

Cappadox 2018’in bu yılki teması: SessizlikMüzik, çağdaş sanat, gastronomi ve açık hava disiplinlerinin bir araya geldiği etkinliklerde yerel ve ulusal yaratıcıları, tüm dünyadan katılımcılarıyla buluşturan Cappadox’un bu yılki teması: 'Sessizlik'.

Bu yıl uzatılarak 6 güne çıkan Cappadox 2018, Volkswagen ana sponsorluğunda 14 – 19 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek. Bulunduğu coğrafyadaki sessizliği duymaya davet edecek olan Cappadox 2018’in çağdaş sanat programının küratörlüğünü üstlenen Fulya Erdemci ve Ilgın Deniz Akseloğlu, çağdaş sanat disiplininden hareketle ‘Sessizlik’ temasını belirledi. Bu sene çağdaş sanat programı John Cage'in, rastlantısal müziğinde zamansallığı inşa ederken sessizliği tam da merkeze oturttuğu yaklaşımından ilham aldı.

Cage, bu yaklaşımını, 1952'de çığır açan performansı 4'33” (4 dakika 33 saniye) ile radikal bir noktaya taşımıştı. Dinleyiciler, ‘mutlak’ sessizlik içinde konser salonunda oturmuş Cage'in yeni bestesinin dünya prömiyerini beklerlerken, çıkardıkları istemsiz sesler bestenin kendisini oluşturmuştu. Sessizlik, 4'33”’de, performansın ta kendisiydi.

Cappadox 2018'nin çağdaş sanat programı, 14 Haziran – 9 Temmuz 2018 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

 
Üst Alt