• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Cashback dedikleri sistem Hakkında Bilgisi Olan var mı?

nilay.tasdogen

MFC Üyesi
Konular
5
MFC Puanı
230
Selam,

Google a forum sitesi yazınca ilk burası çıktığı için burdan sormak istedim. Instagramda dolaşırken karşıma bi reklam çıktı iadeal diye bir site. Cashback dedikleri bir modelle üyelere para veriyolarmıs.

Daha önce bu tarz bişey kullanan yada konu hakkında bilgi sahibi olan varsa aydınlatabilir mi beni? Şu sıralar korona sebebiyle internetten çok alışveriş yapıyoruz ve bu siteyi de biraz inceledim internet sitesine yönlendirip sepet tutarı üzerinden para iadesi veriyormuş. Nasıl oluyo bu?

Şimdiden ilgilenip cevap yazan arkadaşlara teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

StigmatA

Forum Sorumlusu
Konular
1,626
MFC Puanı
217,920
Şunu bilir şunu söylerim KİMSE KİMSEYE BEDAVA BİRŞEY VERMEZ SADECE DOLANDIRIR bu yüzden uzakdursun herkes.

Konular
78
MFC Puanı
10,720
E ticaret sisteminin hile hurdaları diyebilirim tutturman durumunda güzel paralar kazanılıyor ama riski var dikkatli olmak gerekiyor ve riskleri şunlar siber suçlardan yargılanıyorsun..

nilay.tasdogen

MFC Üyesi
Konular
5
MFC Puanı
230
Şunu bilir şunu söylerim KİMSE KİMSEYE BEDAVA BİRŞEY VERMEZ SADECE DOLANDIRIR bu yüzden uzakdursun herkes.

Ben de öyle düşünüyorum ancak onlar zaten komisyon alıyormuş. Trivago gibi mesela. Heralde bu durumla çok karşılaşmışlar o yüzden sitelerinde aşağıaki gibi bi yazı var. Videoda da bahsetmişler aynı şekilde.

Ayrıca TR deki girisimleri yakından takip ediyorum. Dün (bilmem tanır mısınız ama) Fırat Demirel in postunda görüm tıklamıştım. Reklamı sonradan karşıma bidaha cıkınca olay biraz ciddileşti bende. Eğer dolandırıcı olsalardı Fırat Demirel paylasmazdı diye düşünüyorum ve aşağıda yazdıklarına göre kendileri de para kazanıyor. Klasik kazan-kazan modeli gibi yani.

Kendini tanıt sayfasında bahsettim alternatif gelir modelleriyle kafayı bozmuş durumdayım. Bu sebeple bu işin globalde örnekleri de rakuten.com gibi. hatta yaptıkları iş birebir aynı bu sistemi türkiyeye getirmisler Acun gibi :D

Bir de şunu düşündüm. Çalıştıkları markalar çok büyük ve eğer yasa dışı bi iş olsaydı bu markalar direkt siteyi kapattırırdı güçleriyle. Bildiğim kadarıyla markanın izni olmadan logosunu vs bile kullanamazsın sitende, bu kadar büyük firmaları karşılarına alacaklarını çok tahmin etmiyorum acıkcası.

Ben ikna oldum galiba :D bitane 10TL lik bi alışveriş denicem bakim gerçekten vercekler mi paramı. size de haber veririm, hatta davet modeli de varmıs. sizi davet ederim beraber kazanırız :D :D bana şans dileyin!

Moderatör tarafında düzenlendi:

nilay.tasdogen

MFC Üyesi
Konular
5
MFC Puanı
230
E ticaret sisteminin hile hurdaları diyebilirim tutturman durumunda güzel paralar kazanılıyor ama riski var dikkatli olmak gerekiyor ve riskleri şunlar siber suçlardan yargılanıyorsun..
Linkedin üzerinden kurucularına baktım, profilleri bu tip şeylere bulaşacak insanlar gibi değil. Büyük bankalarda yönetici pozisyonundalar. Ben denicem :D durdurmayın benii D:D:D:D

Konular
78
MFC Puanı
10,720
Linkedin üzerinden kurucularına baktım, profilleri bu tip şeylere bulaşacak insanlar gibi değil. Büyük bankalarda yönetici pozisyonundalar. Ben denicem :D durdurmayın benii D:D:D:D
Olay şundan ibaret anlatayım atıyorum ben trendyolda çok iyi derecelere sahip bir satıcıyım ve bazı siteler xml dosyalarını kurduğum siteye ekliyor ve bu siteden satış başlatıyor siz buralardan alışveriş yaptığınızda sistem direk satıcıya düşüyor ama bana bir pay veriyor eğer satıcı bunu fark etmesi durumunda şikayetçi olduğunda siber suça giriyor ve işlem başlatılıyor.

nilay.tasdogen

MFC Üyesi
Konular
5
MFC Puanı
230
Olay şundan ibaret anlatayım atıyorum ben trendyolda çok iyi derecelere sahip bir satıcıyım ve bazı siteler xml dosyalarını kurduğum siteye ekliyor ve bu siteden satış başlatıyor siz buralardan alışveriş yaptığınızda sistem direk satıcıya düşüyor ama bana bir pay veriyor eğer satıcı bunu fark etmesi durumunda şikayetçi olduğunda siber suça giriyor ve işlem başlatılıyor.
Buna affiliate marketing diyorlar :) amazon' un affiliate i gibi. Ama iadeal.com ürün değil direkt tıklıyosun mağazanın kendi sitesine gidiyosun, ürün satmıyor yani yada listelemiyor :D ben denedim trendyoldan 19 TL lik bişey aldım 0,7 TL kazandın diye mail geldi :d Yalnız anlamadığım mağaza onayında bekliyo diye görünüyo işlemlerimde. Galiba sipariş iptal vs durumları için havadan para ödememek için trendyoldan haber bekliyorlar. Sürecin devamında size yazcam nası ilerlediğini

Konular
78
MFC Puanı
10,720
Buna affiliate marketing diyorlar :) amazon' un affiliate i gibi. Ama iadeal.com ürün değil direkt tıklıyosun mağazanın kendi sitesine gidiyosun, ürün satmıyor yani yada listelemiyor :D ben denedim trendyoldan 19 TL lik bişey aldım 0,7 TL kazandın diye mail geldi :d Yalnız anlamadığım mağaza onayında bekliyo diye görünüyo işlemlerimde. Galiba sipariş iptal vs durumları için havadan para ödememek için trendyoldan haber bekliyorlar. Sürecin devamında size yazcam nası ilerlediğini
Xml dosya dediğim olay saten satıcı magazaya direk gitmesi sen 0.7 tl kazandıysan site en azından 2 tl civarında para kazanmıştır :)

nilay.tasdogen

MFC Üyesi
Konular
5
MFC Puanı
230
Xml dosya dediğim olay saten satıcı magazaya direk gitmesi sen 0.7 tl kazandıysan site en azından 2 tl civarında para kazanmıştır :)
Valla bu site olmasa 0 TL kazanmış olcaktım. 19TL de belki çok anlamlı değil ama bu demekki iade oranı yüksek bi mağazadan 300-400 TL ye bi ayakkabı alsam yada 500-600 TL mont hatta elektronik eşya 1000TL+ da çok daha fazla para kazancam demek.

Şurda 20 TL lik trendyol kuponu için arayıp taramadığımız site kalmıyor :D 2-3 alışverişte bundan daha fazlasını cebe atmış oluyorum. Bu arada indirim kuponları diye bi sayfası daha varmış ama trendyol için kupon yok şuan diyo :( başka markalar için var da onlar da bana hitap etmiyo

Konular
78
MFC Puanı
10,720
Valla bu site olmasa 0 TL kazanmış olcaktım. 19TL de belki çok anlamlı değil ama bu demekki iade oranı yüksek bi mağazadan 300-400 TL ye bi ayakkabı alsam yada 500-600 TL mont hatta elektronik eşya 1000TL+ da çok daha fazla para kazancam demek.

Şurda 20 TL lik trendyol kuponu için arayıp taramadığımız site kalmıyor :D 2-3 alışverişte bundan daha fazlasını cebe atmış oluyorum. Bu arada indirim kuponları diye bi sayfası daha varmış ama trendyol için kupon yok şuan diyo :( başka markalar için var da onlar da bana hitap etmiyo
Doğrudur hayırlı olsun o zaman şimdiden :)