• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Çaylı Cupcake Tarifi

OBERON

MFC Üyesi
Konular
2,670
MFC Puanı
1,410
1960155-728x410.jpg

Çay severler için nefis bir çaylı kek tarifi burada... Krema, bal ve çayın lezzetinin muhteşem bileşimi, damağınızda derin izler bırakacak... Kolay çaylı kek tarifimiz sizi hiç zahmete sokmayacak
smile.gif

Malzeme Listesi
1 su bardağı süt
150 gr tereyağı (oda sıcaklığında)
3 adet poşet çay (bardak)
1 su bardağı toz şeker
2 adet yumurta
1/4 su bardağı sıvı yağ
1 çay kaşığı vanilya
175 gr un
1,5 çay kaşığı kabartma tozu
1/2 çay kaşığı karbonat
1/2 çay kaşığı tuz
3 yemek kaşığı bal
250 gr pudra şekeri
Hazırlanışı
Adım 1

Fırını 180 derecede ısıtın. Sütü kaynatın, 3 adet poşet çayı süte ilave edin, soğumaya bırakın.

Adım 2

Büyük bir karıştırma kabında 50 gram tereyağı ve toz şekeri iyice köpük olana kadar çırpın. Yumurtaları ilave edin, çırpmaya devam edin. Sırasıyla sıvı yağ, vanilya, un, kabartma tozu, karbonat ve tuzu ilave edin. Demlenmiş soğuk sütü de katarak pürüzsüz hamur elde edene kadar karıştırın.

Adım 3

Muffin kalıbına hamuru paylaştırın. 20-25 dakika pişirin. Kürdan batırdığınız hamur yapışmazsa kek pişmiştir. Kalıbı fırından çıkarın soğumaya bırakın.

Adım 4

Kremanın hazırlanışı: Kalan tereyağı bir kapta balla pürüzsüz olana kadar çırpın. Pudra şekerini ilave edin, homojen kıvama getirin. Krema sert olursa biraz daha bal ya da süt ilave edin.

Adım 5

Kremayı sıkma torbasına alın. Soğuyan cupcake'lerin üzerini dileğiniz şekilde süsleyerek servis yapın.

Püf Noktası
Dilerseniz kek kalıbında pişirip, dilimleyerek servis yapabilirsiniz.