Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Cesareti olan aday olsun

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    329
  • MFC Seviyesi
"Art niyetli olmadığımızı kanıtladık. Seçim korkulacak bir şey değil. Projesi olan, cesareti olan varsa çıkar ve aday olur" dedi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, dün yapılan olağanüstü tüzük değişikliği genel kurul toplantısında, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Genel Kurul başlamadan önce bir konuşma yapan başkan Orman, mevcut tüzüğün seçilenlere büyük serbestlikler tanıdığını ifade ederek, "Kimse unutmamalıdır ki, şu anda Beşiktaş yönetimi için en rahat çalışılacak tüzük, bu tüzüktür. Bu tüzük her şeyi yapmaya bize müsaade etmektedir. Yeni tüzük radikal kararlar içermektedir. Yeni tüzükte ibra edilmeyen yönetimin 30 gün içinde seçime gitme zorunluluğu, herkesin kendi döneminin harcamalarını yapabilmesi ve başkanlık süresinin sınırlandırılması gibi konular vardır" ifadelerini kullandı.
[FONT=Arial, Tahoma, Times, serif]
[/FONT]​
[FONT=Arial, Tahoma, Times, serif]
[FONT=Arial, Tahoma, Times, serif]Kimse cesaret edememişti [/FONT]
[/FONT]
Kimsenin genel kurul önüne getirmeye cesaret edemediği yeni tüzüğü gündeme getirdiklerini savunan Orman, "Art niyetli fikrimiz olsa, mevcut tüzük bize her kolaylığı sağlamaktadır. Tek amacımız, en doğru şekilde genel kurulun mutlak hakimiyeti olan bir tüzük oluşturmaktır" diye konuştu. "Seçim korkulacak bir şey değildir" diyen başkan Orman, "Bir projesi, cesareti olan varsa çıkar aday olur, bu genel kurulun karşısından kaçılacak bir durum değildir" diyerek meydan okudu. Fikret Orman, tüzük kongresi sona erdiğinde de şu ifadeleri kullandı: "Hiçbir art niyetimiz, hiçbir hesabımız olmadı. Sadece Beşiktaş'ı düşünerek kendimizce doğru bildiklerimizi yaptık. Artık Beşiktaş'ta bir devir kapanmıştır, genel kurulun hakim olduğu devir başlamıştır."​
[FONT=Arial, Tahoma, Times, serif][/FONT]​
DiVANDAN NOTLAR​
Kongre divan başkanlığı içinde yer alan Ömer Bedük, 10'uncu maddede yaşanan tartışmaların ardından görevini bıraktı. Bedük'ün yerine Nurten Gözoğlu devam etti.​
[FONT=Arial, Tahoma, Times, serif][/FONT]​
Toplantıya saat 14.00 itibariyle bin 617 kişinin katıldığı açıklandı. Ancak görüşmelerin uzamasıyla birlikte üyelerin büyük bölümü salondan ayrıldı.
[FONT=Arial, Tahoma, Times, serif][/FONT]​
Bazı üyeler toplantının uzaması sonrası salonun içinde ayrı bir bölümde Eskişehirspor-Beşiktaş maçını izlemeyi tercih etti. Bu üyelerin Beşiktaş'ın attığı gollere sevinmesi, salondakileri de heyecanlandırdı.
[FONT=Arial, Tahoma, Times, serif][/FONT]​
Yöneticilerden Metin Albayrak, maçı bilgisayardan takip ederken, başkan Fikret Orman da bu yöneticinin yanına gelerek siyah-beyazlı takımın attığı ikinci golü izledi. Maçın Beşiktaş lehine 2-1 tamamlandığının duyurulması sonrası başkan Orman ve üyeler alkışlarla sonucu kutladı.
[FONT=Arial, Tahoma, Times, serif]
[/FONT]​
 
Üst Alt