• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Çılbır tarifi

Nur

MFC Üyesi
Konular
397
MFC Puanı
40,960
  • Çılbır tarifi​

cilbir-tarifi.jpg

Çılbır Tarifi

Malzemeler:​

• 5 su bardağı su
  • 2 adet yumurta
  • 1 yemek kaşığı üzüm sirkesi

Servisi için:​

• 2 dilim kızarmış ekmek
  • 1 çay kaşığı tereyağı
  • 4 dal maydanoz
  • 1/4 çay kaşığı taze çekilmiş tane karabiber
Kaynayan su ile yumurtanın buluşmasıyla hazır edilen çılbır sadece 5 dakikanızı alacak, haşlanmış yumurtadan daha tarz, daha lezzetli bir şey olacak.

Nasıl Yapılır?​

Derin bir tencerede su kaynatmaya başlayın ve su kaynamaya başladıktan sonra ocağın altını kısığa getirin. Ardından kaynayan suyu karıştırarak girdap oluşmasını sağlayın. Yumurtaları, dağılmasını önlemek için bir kasenin içine tek tek kırıp tencere içindeki girdabın içine yavaşça bırakın. Yaklaşık 3-4 dakika sonunda yumurtaların beyaz kısımlarının tamamen piştiğini, içininse rafadan olduğunu fark edeceksiniz.

Son olarak poşe yumurtaları servis tabağına alın. Kızarttığınız ekmek dilimlerinin üzerine tereyağı sürüp ardından poşe yumurtaları üzerine yerleştirin. Son süslemeler içinse kıyılmış maydanoz yaprakları ve karabiber kullanabilirsiniz.

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Masterchefte görmüştüm ??Denedim mi hayır, denemeyi düşünüyor muyum hayır??
Oldu o zaman ben gittim????