Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Cildinizin Yaşlanmasına Neden Olmayın

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Cildinizin yaşlanmasına neden olan en büyük hatamız her gün dışarı çıkmadan önce güneş kremi kulanmamamız. Dermatologların da söylediği gibi güneşin UV ışınları cildimiz için oldukça tehlikeli, eğer cildinizi güneş kremi ile korumazsanız ışınlar cildinizin yaşlanmasına neden olabilir.
Boynunuzu ve ellerinizi unutmayın
Dikkat etmeniz gereken tek yeriniz yüzünüz değil, eller ve boyunda çabuk etkilenen yerlerimizdendir. Onları da sürekli olarak koruyup nemlendirmezseniz, siyah noktalar, kuruluk ve şeklini kaybetmesi gibi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.
Sivilce ilaçları
Dengesiz hormonlarımız yüzünden kadınlarda akne sorunu oldukça yaygın problemlerdendir. Kozmetik sektörünün çıkardığı hızlı akne tedavi ilaçlarının mucize gibi görünsede, çoğu cildimizi kurutup, sürdüğümüz bölgeye zarar veriyor. Dermatologlar, bu ilaçları kullanmak yerine her gün cildinizi temizlemenizi ve cildinize uygun bir krem ile nemlendirmenizi öneriyor.
Yatağa girmeden makyajınızı silin
Yorgun bir günün ardından makyajınızı silmek çok zor geliyor olabilir ancak yüzünüzü temizlemeden yattığınızda, cildiniz her geçen dakika zarar görmeye devam ediyor. Gün içinde, cildimizin maruz kaldığı toksinler, gözeneklerimize yerleşip siyah noktaya dönüşüyorlar. Bu nedenle, üşenmeyi bırakın ve yatmadan önce yüzünüzü temizleyin, cildinizi koruyun.
Bir ürüne bağlı kalın
Cildimize iyi geleceği söylenen bir sürü kozmetik ürün kullanıyoruz. Aldığınız ürünün işe yaramadığını düşünüp hemen değiştirmek yerine bir süre daha kullandıktan ve emin olduktan sonra değiştirin. Hiçbir ürün kısa süre içinde cildinizde büyük değişim sağlamayacaktır, mucize beklemeyin. Bir ürün etkisi en az 30 gün önceden kendisini göstermeyebilir. Sabırlı olun ve zaman verin.
Aynı anda birden fazla ürün kullanmayın
Kozmetik sektörü, her gün karşımıza yeni bir ürün ile çıkıyor. Ancak bu her ürünü denememiz anlamına gelmez. Serumlar, tonikler, gece kremleri ve diğer binlerce ürünü beraber kullandığımızda cildimizi zorluyoruz. Dermatologlar, bir ürünle başlayıp, iki haftada bir yeni ürün katarak devam etmenizin daha doğru olduğuna inanıyorlar. Bu şekilde cildiniz için hangi ürünlerin iyi olup olmadığını da anlayacaksınız.
Düzenli uykuya önem verin
Düzensiz ve yetersiz uyku, cildinizin yorulmasına neden olur. Gözaltımızdaki koyuluklar ve torbalar bu nedenle ortaya çıkar. Aynı zamanda yetersiz uyku vücudumuzu güçsüzleştirip, yavaşlatıyor. Uyku, stres hormonlarımızı normal seviyelere indirip, vücudumuzun yenilenmesine yarar. Düzenli bir şekilde aldığınızda cildinizin parladığını ve güzelleştiğini göreceksiniz ayrıca kendinizi iyi hissetmenize de yarayacaktır.


 
Üst Alt