Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Cilt Lekelerinden Sakızla Kurtulun

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Ergenlik döneminin üstünden yıllar geçmesine rağmen yüzdeki aknelerden akneye bağlı oluşan izlerden kurtulup pürüzsüz canlı aydınlık sıkı bir cilde kavuşmanın sakız maskesi ve Nuvo oksijen terapisi ile mümkün olduğu belirtiliyor.

Uzmanlar aknenin yanı sıra yüz ve boyun bölgesinde de canlılık ve sıkılaşma yaratan tedavi metodunun tek seansta yüksek başarı sağladığını beş seans sonrasında ise tüm sorunların kalıcı bir şekilde çözümlendiğini belirtiyor.

Dr. Nilgün Soysal yaptığı açıklamada akneli ciltlerin estetik açıdan kişilere rahatsızlık verdiğini belirterekbunun için kişiye uygun tedavi metotları ve doğru tedavi ile sağlıklı cilt yapısına kavuşulabileceğini söyledi.

Akne tedavisi ve sağlıklı cilt yapısı için çok çeşitli seçeneklerin sunulduğunu ancak tek seansta belirgin etki yaratabilen metotların sayısının oldukça az olduğunu vurgulayan Soysal ciltten kalıp şeklinde çıktığı için “Sakız Maske” olarak lanse edilen özel tedavinin antioksidan özellikli aktif içerikler bakımından zengin olduğunu ifade etti. Soysal bu nedenle cilt fonksiyonlarına canlılık vererek cilt yapısını hücre lipitlerini ve kolajeni serbest radikallerin zararlarına karşı yüksek oranda koruduğunu dile getirdi. Soysal özel maske uygulamasının pürüzsüzleştirici ve kozmetik anti-aging etkisi ile cilt dokusuna sıkılık ve elastikiyet kazandırdığına da dikkati çekti.

Cildin sigara beslenme alışkanlığı cilt yapısı gibi çok çeşitli nedenlere bağlı olarak daha erken yıprandığınıancak uygun tedavi ve bakım ile koşulların ve zamanın yarattığı tahribatın önüne geçilebileceğini ifade eden Soysal cildin serbest radikallerden çok fazla etkilendiğini söyledi. Soysal serbest radikallerin ciltteki özellikle hücre zarı DNA ve kolajen yapıya zarar verdiğine dikkati çekerek bunun sonucunda da cildin yaşlanma sürecinin hızlandığına işaret etti. Hücre metabolizmasının stres UV ışınına maruziyet ve sigara kullanımı halinde cilt hücrelerine ve yapısal proteinlere etki ederek hücre zarında DNA ve kolajende tahribata neden olduğunu vurguladı.

Sakız maskenin içeriğindeki antioksidanların ise serbest radikallerin rakipleri olduğunu anlatan Soysal “Sakız maske kimyasal dengeyi sabitlemek için gerekli olan eksik elektronları sağlama ve değişken zincir mekanizmasını durdurma kapasitesine sahiptir. Ayrıca cilt hücre zarına ve yapısal proteinlerin göreceği zararı da önleme özelliğini kapsamaktadır” diye konuştu.

“Uygulama ile tek seans sonrası fark edilir bir etki olurken 5 profesyonel bakım sonrası ile kalıcı çözüm elde ediliyor” diyen Soysal oksijenin sağlıklı bir cilt için çok önemli olduğunu vurguladı. Soysal cildin yeterli oksijeni alması için de sakız maske uygulaması ile birlikte “Nuvo Oksijen Terapi”nin uygulandığını söyledi.

Uygulama nasıl yapılıyor?

Sakız maske uygulamasının ve Nuvo oksijen terapinin birlikte uygulandığını anlatan Soysal’ın verdiği bilgiye göretedavide ilk adım cildin hazırlanması ile başlıyor. Bu aşamada yüz boyun ve boyun çizgisine cilt tipine uygun olan bir temizleyici süt ve tonik uygulanıyor. Fırça yardımı ile eşit bir biçimde yüz ve boyun bölgesine “Exfoliant Enzyme Mask (yaklaşık 20 ml)” uygulanıyor. Cilt tipine göre 4-8 dakika kadar bekletiliyor. Ardından bol ılık su ile cilt tamamen durulanarak maskeden arındırılıyor. Sonrasında bioaroma rahatlatıcı etkili yağ eşliğinde masaj uygulanıyor.

İkinci aşamada “De-Ox Vitamin Active Serum” yapılıyor. Serum ve ultra konsantre toz serum şişesinin kapağına bastırılarak karıştırılıyor. Serum ve ultra konsantre tozun serum şişesinin kapağına bastırılarak karışması sağlanıyor. Toz tamamen çözülünceye kadar iyice çalkalanıyor. Ardından yüz boyun ve boyun çizgisine tüm serum uygulanıyor. Oksijenlendirici ve uyarıcı etkisi olan roulage hareketleri ile ürünün cilt tarafından emilimi sağlanıyor. Kırışıklıklar yüz çevresi boyun ve boyun çizgisi üzerinde özellikle durularak masaj uygulanıyor.

Üçüncü aşamada antioksidan ve canlandırıcı etkiyi artıran zamanın önleyici ve giderici özelliğe sahip “De-Ox Vitamin Revitalising Cream” aşamasına geçiliyor. Bu kremden 8 ml kadar yüz boyun ve boyun çizgisine uygulama yapılıyor ve ardından masaj yapılıyor.

Nuvo oksijen terapi ile ciltteki oksijen yüzde 95 artıyor

Ciltte zamanla azalan oksijen miktarı yaşlanmayı hızlandırıyor ve cilt renginin değişmesine neden oluyor.

Sakız maske ile birlikte uygulanan Nuvo Oksijen Terapi ise ciltteki oksijen miktarını yüksek oranda artırıyor. Nuvo Oksijen Terapi ile tedavi boyunca oksijen miktarı yüzde 95′in altına inmiyor ve basınçla özel bir sistemle cilde püskürtülen oksijenin dokunun derinliklerine rahatça ulaşması sağlanıyor. Böylece dokulardaki oksijen miktarı artıyor.

Oksijen miktarı artan ciltte pigmente bağlı oluşan lekeler yok oluyor kırışıklıklarda azalma sağlanıyor göz çevresi morluklarında iyileşme elde ediliyor ciltteki dolaşım bozukluklarında düzelme oluyor akneye yol açan dış etmenler arındırılıyor cilt sarkmalarında toparlanma ve anti aging uygulamalarında etki artırılıyor.

Sakız maske ile cilde saf C vitamini

Sakız maske saf C vitamini stabilize C vitamini ile ascorbic asit ve tetraisopalmite içeriyor.

Cilde temas ettiğinde enerji verici ve canlandırıcı etki gösteriyor antioksidan özelliği barındırıyor. İçeriğindeki maddeler sayesinde hücre lipidlerini koruyor yeni oluşacak kolajensentezini ve hücre üretimini destekliyor.

Sakız maskedeki Tocotrienols ve E Vitamininin doğal bileşenleri ile hava kirliliği ve UV ışınlarına bağlı olarak oluşan cilt oksidasyonuna karşı etkili koruma sağlanıyor. Antioksidan gücü E vitaminine oranla 40-60 kat daha fazla bulunuyor ve cilt hücresinin canlılığını destekliyor.

Lipoic Asit ve yağda çözülebilen vitamin ile kolajen ve hücre lipidlerini tüm endojen ve ekzojen serbest radikallere karşı koruması sağlanıyor. C Vitamini ve Tocotrienol gibi antioksidan vitaminlerin etkisi artırılıyor. Antioksidan gücü E vitaminine oranla 400 kat daha fazla olan uygulama ile E vitami üretimi artırılıyor.

Ozone Off-bitkisel peptid ve oksit-redüktaz içeriği de hava kirliliğine bağlı oluşan serbest radikallere karşı hücre lipidlerini koruyor. İrritasyona ve cilt yaşlanmasına karşı savunucu rol kazandırılıyor ve cilt elastikiyetini muhafaza ediyor.

Uv Off-pirinçten elde edilen peptid maddesi ise kolajen liflerini UV ışınlarından koruyor. Cildi derinlemesine nemlendiriyor ve yumuşatıyor.

DMAE isimli doğal madde de antioksidan özelliğini barındırıyor ve cildi dolgunlaştırıcı cilt sarkmasına karşı etkili cilt dokusunun elastikiyetini ve sıkılığını destekleyen özellikler taşıyor..
 
Üst Alt