Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çınar Pekmezinin Faydaları

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,215
  • MFC Puanı
    12,924
  • MFC Seviyesi

Akçaağaç şurubu (çınar pekmezi) faydaları, Yılın sadece Şubat-Mart ve Nisan aylarında alınabilen Adı Kanada ile özdeşleşen ve Türkiye’de de akçaağaç şurubu ya da çınar pekmezi olarak bilinen maple şurubu, uzmanların tespitlerine göre bağışıklık sisteminden kalbe, prostattan yaşlanmayı durdurmaya kadar birçok hastalık için şifa kaynağı.

Akçaağaç ya da İsfendan Çınarı’nın gövdesinden, alınabilen ağaç özsuyunun işlenmesi ile elde edilen maple şurubu, Doğal tatlandırıcı olarak kullanılabilen şurup, içeriğindeki magnezyum, demir, fosfor, potasyum, manganez, çinko, kalsiyum ve riboflavin ile tam bir şifa kaynağı. Antioksidan özelliği ile kanı temizleyen maple şurubunun, erkek sağlığı üzerinde de olumlu etkileri olduğu biliniyor.

Ayrıca Topikal bir antioksidan olan Akçaağaç şurubundan kırışıklık için uygulayacağınız maske tarifi;

1 çorba kaşığı ılık süte 1 yemek kaşığı akçaağaç şurubu ekleyip ciltteki ince çizgilerinizin üzerine fırça yardımıyla sürün. İnce öğütülmüş yulafı 3 yemek kaşığı ekleyip karışımı tekrar sürün. Nazikçe yüzünüze masaj yaparak yedirin. 20 dakika bekletin, durulayın ve nemlendirici uygulayın.
 
Üst Alt