• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Cipsin İçinden Cikan Soke Etti !

İlda

Özel Üye
Üyelik Tarihi
17 Kas 2012
Konular
1,235
Mesajlar
5,399
MFC Puanı
1,490
Cipsin içinden çıkan şoke etti !

Adana’da iki kardeşin aldığı cips poşetinin içinden 2 santim boyunda vida çıktı. Aile firmaya dava açmaya hazırlanıyor.

Alınan bilgiye göre, Çukurova ilçesinde yaşayan ev kadını Ayşegül Bilir, kayınvalidesine gezmeye giderken bakkaldan çocuklara birkaç paket cips alıp, Bilir Tufan (7) ve Melike Bilir (10) isimli çocuklarıyla kayınvalidesine geldi. Çocuklar burada cipsin bir paketini açıp yemeye başladı. Anne Bilir de paketin içinden cips aldığı sırada Bilir, paketin içinde 2 santimetre makine vidası olduğunu fark etti. Hemen paketi çocukların elinden alıp cips yememeleri konusunda da uyaran Bilir, çocukların zehirlenmemesi için de yoğurt verdi. Daha sonra yetkilileri arayan Ayşegül Bilir, cips paketinin içinden vida çıktığını söyledi. Birkaç gün sora Bilir ailesine gelen bir yetkili tutanak karşılığında vidayı incelemek üzere aldı."Çocuklarımın psikolojisi bozuldu"
Aradan 10 gün geçmesine rağmen hala firmanın dönüş yapmadığını belirten Bilir, "Sonuç ne oldu hiç bilmiyoruz. Ürünü teslim alan kişi vidanın kendi makinelerine ait olduğunu belirtti ama yine de kendi laboratuvarlarında vidanın inceleceğini söyledi. Bir avukatımız var ve dava açmayı görüşüyoruz" dedi.

Cipsin içinden vida çıkmasının çocukları etkilediğine dikkat çeken Bilir şöyle devam etti:
"O gün vidanın çıkmasının ardından ürünleri kapattım kaldırdım. Akşamında bir mide bulantısı ve ateş oldu ama ben pek önemsemedim. Büyük bir paket değil sonuçta 119 gramlık bir paketti. Sadece yarısı yenmişti ve gıda zehirlenmesine gidecek kadar bir şey olmadı, hafif derecede hissettik, onu da yoğurt ve ayran vererek geçiştirdik. Çocuklar, ’bir daha o firmanın cipsini alıp yemeyiz’ diyorlar, şu an korkuyorlar. Bir çekingenlik var cips yerken ve benim oğlum hiçbir şekilde ’o cipsi yemem’ diyor. O cipsi yedikten sonra ’hadi ben ölürsem’ diyor. Psikolojik olarak etkilenmiş durumda. Acı olan, cipsi oyun oynamak için sürekli alırlar ama şu an ikisi de çekiniyorlar."

Melike Bilir ise cips yemeye çekindiğini ve korktuğunu anlatarak, "Cipsi seviyordum ama artık yemek istemiyorum. Vidayı annem gördü, görmese yerdik" diye konuştu.

Firma yetkililerinden aileye yapılan bildirimde, cips paketinin içine vidanın nasıl girdiğinin araştırıldığını, sonradan mı koyulduğu paketlenme aşamasında mı girdiğinin tespitine çalışıldığının söylendiği öğrenildi

Haber3
 

Henna

MFC Üyesi
Üyelik Tarihi
1 Tem 2017
Konular
21
Mesajlar
1,062
MFC Puanı
90
ay hemen en ufak seyde pskolojileri bozuluyor, cipsin icinden vida cikmasi nasil bi buhran yaratabilir ki? bu sekilde actiklari davayi kazanmayi bekliyolar heralde.. firma gerekeni yapar hatalarini telafi eder elbet lakin ailerin bu abarti tutumu delirtiyor beni.
 
Üyelik Tarihi
7 Haz 2017
Konular
14
Mesajlar
2,269
MFC Puanı
170
psikoloji işin tazminatı içinlazım :D haha vidada olmus ne var bunda kullansın biyere:D:f38:
 

hıhım

MFC Üyesi
Üyelik Tarihi
6 Tem 2017
Konular
1
Mesajlar
51
MFC Puanı
0
anne işi biliyor benim annem olsa alır çöpe atardı yeme bunları diye bir de beni fırçalardı
 
Üst