Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Dekolte estetiği İle iLgili Az Bilinen Gerçekler

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Yoksa siz hala sadece yüzünüzü mü gençleştirebileceğinizi sanıyorsunuz? Dekoltenin yaşlanma sürecini yavaşlatmanın yolu ise güneşten korunmak ve bol bol kahkaha atmak.

Yüz ve vücut gençleştirmeye yönelik tedaviler yaygın olarak uygulanırken dekolte bakımı ve estetiği genelde göz ardı ediliyor. Bunun başlıca nedeni ise dekolte estetiğinin mümkün olmadığına dair yanlış bir inanışın olması. Oysa ki alt boyun ve dekolte tedavisi sırt ve omuz başı estetiği ile yılların izini silmek mümkün.

Dekolte nasıl yaşlanıyor?

Dekoltenin yaşlanması önce lekelenmeler sonrasında kızarıklık ve damar çatlaklarıyla kendini gösteriyor kırışıkların belirmesi ile dekolte estetiği için de vakit gelmiş oluyor. Lazer IPL focal ultrason radyofrekans kök hücre enjeksiyonları ve botoks uygulamalarını ihtiyacınıza göre uygulatarak zamanı geriye sarabilirsiniz.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Güner yılların izini silerken dekoltesini ihmal etmek istemeyenlere ‘Dekolte Estetiği’ Paket programını tavsiye ediyor.

Lekeleri ve kırışıklıkları tedavi edilip cildin derin tabakalarını yenileyen Dekolte Tedavisi için her 40-60 dakika süren toplam 3 ya da 4 seans gerçekleştiriliyor. İlk seans öncesinde cilt analizine göre ihtiyacınıza göre yapılacak tedaviler belirleniyor. İlk seansta 5 farklı lazer ultrason ve radyofrekans cihazı kullanılıyor ve iki farklı hücre preparatı enjekte ediliyor. Rejenerasyon için gerekli hücre hareketi kök hücre stimüle eden enjeksiyonlarla arttırılıyor. Cildin azalmış olan yenilenme kapasitesini enjeksiyonlarla hızlandırılıyor.

İkinci seansta bu tedavi kominasyonuna gerekirse botoks tedavisi de ekleniyor. Üçüncü seansta ilk uygulamada olduğu gibi yine lazer ve kök hücre tedavisi gerçekleştiriliyor.

30-40 yılın izini silmek mümkün

Ortalama 20 gün aralıklara uygulanan seansların sonucunda yaklaşık 2 ay gibi kısa bir sürede dekolte bölgesi ameliyat gerektirmeden gençleşiyor. Bu tedavi kombinasyonu ile 30- 40 yılın izi silinebiliyor. Seanslar sonrası hafif kızarıklık oluşması mümkün ancak bu bir gün içerisinde kayboluyor. Sonrasında senede bir bakım uygulanması tavsiye ediliyor.

Güneşten korunmak ve gülmek dekolte yaşlanmasını geciktiriyor

Op. Dr. Hüseyin Güner dekoltenin yaşlanmasını geciktirmek için öncelikle güneşten korunma konusunda dikkatli olunması gerektiğini söylüyor. Çünkü bugün yanlış şekilde güneşe maruz kaldığınızda bunun etkilerinin 15-30 sene arasında ortaya çıkıyor. Bu güneşlenmemek anlamına gelmiyor. Kızarmadan ve soyulmadan koyulaşma sağlıklı. Bunun için yüksek koruma faktörlü güneş koruma ürünleriyle tatile başlayıp sonrasında koruma faktörünü giderek düşürmek gerekiyor.

Güner’in dekoltesinin güzelliğini düşünenlere bir diğer tavsiyesi ise bol bol kahkaha atmak. Gülmek ‘platisma’ adalesini hareket ettiriyor ve dekolte bölgesinde vibrasyon etkisi yaratarak kan akışını arttırıyor.


 
Üst Alt