Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

delphide setup oluşturma

ByOnur58

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    7 Ocak 2015
  • Mesajlar
    2,113
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

SETUP OLUSTURMA
Olusturdugunuz projeyi Delphi yüklü olmayan bilgisayarlarda çalistirmak ve projenin setup bölümünü olusturmak için kullanilir. Setup dosyasini olusturmak için "Delphi CD"sinde "InstallShield Express" yazilimini kurmaniz gerekir.
Baslat / Prıgramlar / InstallShield / Express dosyasi çalistirilir.*Karsiniza açilan pencereden Create a new project linkine tiklanir.
* Project Name and Locataion' dan programın setup dosyalarinin olusturulacagi yer seçilir.* Project Type'den Blank Setup Project simgesi seçilir ve Create'ye basilir.

*General Information bölümünden kirmizi bölümle isaretledigimiz alanlarin ayarlari yapilir.*Setup Type'den programin max*min kurulacagi alanlar yapilir.

*Buradan kopyalayacagimiz dosyalari yukari bölümden isaretler asagidaki hangi klasöre istiyorsak o klasöre birakiriz.*Object/Marge Modul simgesinden BDE_ENT seçilir ve ILERI butonuna tiklanir.*Bu bölümde programiniza ait ayar dosyalari tutulacagi bir ayar dosyasi belirleriz. Ileri denilir.
*Gelen pencereden Launch dügmesine tiklanir.*Microsoft Paradox Driver'i isaretleyerek setup' ta BDE programini yüklemis oluruz. Böylelikle Delphi yüklü olmayan bilgisayarlarda da çalismasini saglariz. Ayarlar yapildiktan sonra CLOSE'ye tiklanir.


*Gelen pencereden SON dügmesine tiklanir.*Shortcut/Folder bölümünden yaptigimiz programin kisa yollarini mousenin sag tusu ile ayarlariz.*Dialogs bölümünden kurulum esnesinda gelecek menülerin ayarlanmasi yapilir. *Reguirements bölümünden Specific seçilir.*Build bölümünden CDROM isaretlenir ve F7 tusuna basilir. Böylelikle Setup dosyalari olusturmaya baslar.*Setup olusumunda hata olup olmadigi en sonda belirtir.
 
Üst Alt