Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Rapunzel

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
 • Üyelik Tarihi
  11 Mar 2015
 • Mesajlar
  5,450
 • MFC Puanı
  1,785
 • MFC Seviyesi

Dengesiz Sevgiliyi Tanımanın Yolları

Her erkeğin hayatına mutlaka bir dengesiz kadın girmiştir. Davranışlarını kontrol edemeyen, duygularını tartmaktan uzak ve mantık kavramından yoksun kadınlar. Dengesiz kadınların ne zaman ne yapacağı belli olmadığı için hiç bir zaman birlikte oldukları erkeklere mutluluk getirmezler. Bir çok erkeğin bu dengesiz kadınlardan canının yanmışlığı vardır.
İlişkiniz boyunca mutlu olmak ve ilişkinizin sonucunda üzülmek istemiyorsanız dengesiz kadınlardan uzak durmanız gerekiyor. Bu nedenle ilişkinizin ilk aşamalarında, zarar göreceğiniz aşamalara gelmeden önce birlikte olduğunuz kadının dengesiz bir kadın olduğunu anladığınızda birlikteliğinizi sona erdirmeniz sizin faydanıza olacaktır. İş, işten geçmeden kiminle beraber olduğunuzun farkına varmalısınız.

Bir kadının dengesiz olduğu nasıl anlaşılır? İşte cevabı…

– En küçük bir olaya bile çok aşırı tepki verirler. Ağızlarından çıkanı kulakları duymaz. Hakarete varan cümleler sarfedebilirler. Konuyu uzattıkça uzatıp işin cılkını çıkarırlar. Siz açıklama yapmaya kalksanız bile asla dinlemezler. Sonra da sanki bu olay hiç yaşanmamış gibi davranıp çok çabuk normale dönebilirler. Siz ne olduğunu, neden böyle davrandığını anlamak için kafayı yersiniz ama hiçbir sebep bulamazsınız.

– Küçücük olaya devasa tepki veren dengesiz sevgili; sizi, hayatınızı, geleceğinizi, ilişkinizi doğrudan ilgilendiren önemli olaylara ise tepkisiz kalır. “Boşver” der, “Takma” der, “Bakarız” der, size tırnaklarınızı yedirtir. Siz sorunu tek başınıza aşmaya çalışırken de sizi takıntılı olmakla suçlar. Sorun halledilmediği zaman da sizi sorumlu tutar. Kendisi her zaman üzerine düşeni yapmıştır, yapmayan biri varsa o da sizsinizdir.

– İlişki boyunca çiftler çeşitli nedenlerle tartışmalar yaşayabilir. Belirli ölçüde olmak şartıyla bu tartışmalar ilişkinin heyecanıdır. Ama bu ‘dengesiz sevgili’ tartışmaya girmez, sorunu yok sayıp sinsice biriktirir. Siz “Ne kadar anlayışlı” diye düşünürken o eline geçirdiği kozları kullanmanın hesabını yapmaktadır. Nitekim bir başka tartışmada, daha önce hallettiğinizi düşündüğünüz tüm sorunları önünüze çıkarıp sizi sinirden kudurtacaktır.

– Ortada hiçbir neden yokken trip atmalar, küsüp gitmeler, ayrılıktan dem vurmalar, sevginizi sorgulamalar hep ‘dengesiz sevgili’ davranışlarıdır. Öyle sık duygusal krizler yaşarlar ki; siz artık hangi birine nasıl tepki vereceğinizi şaşırırsınız. Siz bu durumdan yakınırsanız, “Beni anlamıyorsun” deyip yine trip atacaktır. Aslında duygusal krizler onun için hayatın olağan akışıdır. Ona göre garip olan sizin verdiğiniz tepkilerdir.

– Bir gün gitmek istediğiniz bir yer için “Hayır, orası sana uygun değil” diye tepki verir, ertesi gün aynı yeri över. Bir gün bir arkadaşınız için “Onun niyeti kötü, ben hissederim” der, ertesi gün “Ne iyi bir insan” ifadesini kullanır. Kıskanç olma konusunda bile tutarlılığı yoktur, bu da sizin elinizin ayağınızın birbirine dolaşmasına neden olur.

– Yaptığı hiçbir şeyin arkasında durmaz. Sürekli pişmandır, sürekli özür diler haldedir. Sizinle ettiği kavgalarda çok ağır cümleler kullanır, hemen ardından da bulabileceği en romantik ifadelerle kendini affettirmeye çalışır. En klişe cümleleri de “Ben seni sevdiğim için böyle davranıyorum. Sevmesem kendimi affettirmek için çabalamam”dır. Ama bu doğru değildir. Tamamen dengesizliğinin yansımasıdır.

– “Asla evlilik düşünmüyorum, hele çocuk, mümkün değil” diyen ‘dengesiz sevgili’nin başka bir ortamda “Mutlaka evlenip çocuk sahibi olacağım” demesine şaşırmayın. “Uzun ilişkiler bana göre değil, gittiği yere kadar” dedikten kısa süre sonra da “Sonu belirsiz ilişkiler beni yoruyor” diye ahkam kesmesine aldırmayın. Adı üzerinde; o ‘dengesiz sevgili’. Öyle tutarsızlıklar içinde ki ne istediğini kendisi bile bilmiyor

– Anlayışlı mı olmalı, dediğim dedik mi? Aslında ne o, ne de öbürü. Çünkü gerçekte hiçbiri değil. Ne olması gerektiği konusunda kararsızlık yaşadığı için bir gün anlayışlı, bir gün dediğim dedik, bir gün kıskanç… Tabii onun bu dengesizliği sizin ruhunuzu yorar, enerjinizi tüketir, o ayrı. Giderek siz de dengesizleşmeye başladığınızı hissedersiniz.

– Hem kendine güveni azdır, hem de size. Herhangi bir şeyi yapma konusunda hep tedirgindir, başaramayacağını düşünür. İlişkiniz sırasında sürekli “Ben sana göre değilim, sen benden iyilerine layıksın” der, gitmeye kalktığınızda da ayaklarınıza kapanır. Sizin ilişkideki her hareketinizi sorgular, kendisini sevmediğinizi düşünür. Başkalarıyla vakit geçirmenizden rahatsız olur, her an onu bırakacakmışsınız gibi hareket eder. Şüphecidir, sorgular, soruşturur. En küçük hatanızda “Ben söylemiştim zaten” der. “Bana güvenmiyor musun?” diye sorduğunuzda da “Ne alakası var canım” diye şüpheciliğini reddeder.

– “Dengesiz sevgili” tek başına, bir birey olarak kendisini kanıtlamamış kişidir. Hep başkalarına bağımlı olarak yaşamıştır. Zaten dengesizliğinin asıl kaynağı da budur. Başkalarına göre davranmak, onların hayatlarına öykünmek onun için doğaldır. Yalnız kalmaktan ödü patlar ama hayatındaki insanları çabuk kırar, kendi kendine yok eder. Sözün özü, “dengesiz sevgili” evlerden uzak olmalıdır, bir an önce “eski sevgili” rütbesine düşürülmelidir.

 

Autocrat

"Korkaklıkta AR İlerlermekte ŞEREF Var"
MFC Üyesi
 • Üyelik Tarihi
  7 Haz 2017
 • Mesajlar
  3,925
 • MFC Puanı
  5
 • MFC Seviyesi

“Asla evlilik düşünmüyorum, hele çocuk, mümkün değil”

en sevdiğim kadın turu bu ama doğruya doğru :D

tesekkurler ...
 
Üst Alt