• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Diyabet için akıllı çorap

Herkül

Admin
Üyelik Tarihi
4 Haz 2013
Konular
8,792
Mesajlar
29,743
MFC Puanı
16,960
Diyabet için akıllı çorap
Rnzanj.jpg

ABD'de diyabetin neden olduğu ayak ülserini önlemek için akıllı çorap geliştirildi. Akıllı çoraplar, ayağın ısısını ölçerek kullanıcının akıllı telefonuna uyarı mesajı gönderiyor...

Diyabetin neden olduğu ayak ülserini önlemek için geliştirilen akıllı çoraplar, ayağın ısısını ölçerek kullanıcının akıllı telefonuna uyarı mesajı gönderiyor.

Vatan gazetesinde yer alan habere göre; San Fransisco'da bir girişim şirketi olan Neurofabric, diyabet hastalarının ayak ısılarını ölçerek akıllı telefonla entegre uygulamaya uyarı gönderdiği bir akıllı çorap üretti.

Doğrudan kumaşa dokunan mikro sensörlere sahip ilk tekstil ürünü olma özelliğı taşıyan akıllı çorap, ayakların altındaki 6 önemli lokasyondan ayak ısısını ölçerek sıcaklık verilerini bluetooth üzerinden akıllı telefona kablosuz olarak iletiyor. Akıllı telefonu olmayan kullanıcılar da dijital web portalı Siren Hub'tan sağlık konrollerini online olarak gerçekleştirebiliyorlar. Şirket, kulllanıcılarına e-posta yoluyla bildirim seçeneği de sunuyor.
 
Üst