Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Dolgun Kirpikler İçin Makyaj Bilgileri

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Dolgun Kirpik Nasıl Elde Edilir Makyaj Hileleri

Her bayan gür ve kıvrımlı kirpiklere sahip olmak ister. Fakat bazılarının genetik yada farklı nedenlerden ötürü kirpikleri daha az yada seyrektir. Birtakım rimel sürme teknikleri ile kirpiklerinizi olduğundan çok daha dolgun ve gür bir hale döndürebilirsiniz. İşte size kirpiklerinizi dolgungösterecek makyaj teknikleri;

İki Kat Maskara

Kirpiklerinizin dolgun görünmesi için bilinen ama çoğunlukla atlanan bir yöntem var; iki kat maskara sürmek. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta ilk kat kurumadan önce ikinci katı sürmelisiniz. Aksi halde kötü görünecektir.

Kirpiklere Pudra

Bu püf noktasından daha önce bahsetmiştim. Maskara sürmeden önce kirpiklerinize hafifçe pudra sürün. Böylece maskaranız daha kalıcı olur ve kirpikleriniz daha uzun süre dolgun görünür.

İki Farklı Renk Maskara

Kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini sağlamak için iki farklı renkte maskara kullanabilirsiniz. Mesela önce kahverengi bir maskara, ardından siyah maskara sürün. Bu kirpiklerinize boyut kazandıracaktır.

Zig Zag Şekilde Sürün

Daha dolgun görünen kirpiklere giden bir başka yol da maskarayı sürüş şeklinden geçiyor. Maskarayı kirpiklerinize zig-zag hareketlerle sürerseniz maskara her kirpiğin üzerini kaplayacaktır.

Gözlerinizi Kırpın

Maskaranızı zig-zag hareketlerle sürerken arada gözlerinizi kırpmayı unutmayın. Bu hareket de kirpiklerinizin daha dolgun görünmesine yardımcı olur.

Kirpik Kıvırıcı

Ve tabi ki kirpik kıvırıcının rolünü de unutmamak lazım. Maskara uygulamadan önce kirpik kıvırıcı kullanarak kirpiklerinizin hem kıvrık, hem de dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kirpiklerin Aralarını Doldurun

Bu yöntemin maskarayla ilgisi yok fakat yine de paylaşmakta yarar var. Kirpiklerinizin arasını eyeliner ile doldurun. Maskara olsun, olmasın bu yöntemle kirpiklerinizin daha dolgun göründüğünü fark edeceksiniz. Tabi maskara sürerseniz de daha iyi olacaktır.​


 
Üst Alt