Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Domain Yaşının SEO’ya Etkisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ritsa

Bayan Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    5 Nis 2013
  • Mesajlar
    954
  • MFC Puanı
    1
  • MFC Seviyesi

Domain yaşınında SEO’ya etkisi çok büyüktür. Bir çok arama motorunda sıralamada domain yaşı büyük rol oynar. Google gibi arama motorları eski sitelere daha güvenilir bir göz ile bakmaktadır. Domain yaşı ile birlikte özgün yazı sık sık güncellemelerbacklink ve SEO ile istenilen kelimelerde üst sıralara çıkmak mümkündür. Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre arama sonuçlarında çıkan sitelerin sıralamaları belirlenirken en çok domain yaşına önem verilmektedir.

Sadece sitenin yaşı değil siteye backlink veren sitenin domaininin yaşınında yüksek olması avantaj sağlar. Bir diğer söylentiye göre son zamanlarda ücretsiz verilen domainlerin çoğunluğu spam siteleri oluşturuyor. Domain yaşı yüksek olan web siteleriuzun zamandır düzenli hizmet verdiği için arama motorları tarafından güvenilir oluyor ve her zaman üst sıralardaki yerini koruyor.

Bunların dışında domain bitiş süresinin kısa olması da SEO açısından kötü bir durum oluşturur. Domain yaşı en az 3 yıl olmalıdır. 3 yıldan az süresi olan domainler Google gibi arama motorları tarafından gelip geçici bir site olarak düşünülür. Domain süresi ne kadar çok olursa SEO açısından daha avantajlı olacaktır.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt