• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Dyson Lin, Dyson Lin kimdir, Dyson Lin sahterkar mı, Dyson Lin güvenilir mi?

Master

You
Yönetici
Üyelik Tarihi
8 Ara 2012
Konular
4,182
Mesajlar
11,469
MFC Puanı
34,700
Dyson Lin, Dyson Lin kimdir, Dyson Lin sahterkar mı, Dyson Lin güvenilir mi?​Dyson Lin kimdir? Dyson Lin depremleri nasıl tahmin ediyor?


Deprem tahminleriyle adından söz ettiren Dyson Lin’in hayatı merak ediliyor ancak hakkında çok fazla bilgi edinlemiyor ve bazı bilgilerdeki çelişkiler dikkat çekiyor. Dyson Lin sosyal medyada paylaştığı bilgilere göre 1993’te Tayvan’daki bir üniversitenin Fizik bölümünden mezun oldu. Lin, 2008 yılında ise Tayvan Deprem Tahmin Enstitüsü’nü kurdu ancak bu enstitü resmi bir kurum değil ve akademik bir kaydı bulunmuyor.
DYSON LİN KİMDİR?

1969 tarihinde doğan Dyson Lin Tayvanlı. Yilan şehrinde yaşayan Lin’in bir süre önce ülkesinde halkı galeyana teşvik etmekten para cezası aldığı biliniyor.

DYSON LİN GÜVENİLİR Mİ?

Twitter’dan sık sık farklı noktalar için deprem tahmini yapan Dyson Lin’in tahminlerinde tam bir tutarlılık bulunmuyor. Geniş bir coğrafya için tahmin yapan Dyson Lin genellikle tahminlerini gün içinde sık sık farklılıklarla tekrarlıyor. Ölçümlerini hava, su ve bitkilerden gelen sinyallerle yapan Dyson Lin’in bu yöntemi hakkında tartışmalar bulunuyor. Tahminci bu işlemi yapabilmek için basit bir elektrik devresi kullanıyor. Bazı tahminleri gerçekleşmiş olsa da birçok tahmininde yanılıyor.


ALINTIDIR.
 
Üst