Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Rapunzel

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    11 Mar 2015
  • Mesajlar
    5,450
  • MFC Puanı
    1,785
  • MFC Seviyesi

Egolarınızı savaştırmayın!

Mars 21 Temmuz tarihinden 6 Eylül tarihine kadar Aslan burcunda seyahat etmeye başlayacak. Parlamak, göze girmek, spot ışıklarını üzerinize çekmek isteyebilirsiniz. Fakat bunu yaparken gösteriş budalalığı ile değil de eli yüzü düzgün işlerinizle yapmanız gerekmektedir.Mars 21 Temmuz itibari ile Yengeç burcundan çıkıp 6 Eylül tarihine kadar Aslan burcunda seyahat etmeye başlayacak. Tabii MARS'ın Yengeç burcundaki etkisini algılayabilmek için öncelikle MARS'ı ve sembolize ettiği konular hakkında fikir sahibi olmamız gereklidir.

Mars savaşarak elde etme, mücadele, güç kullanma, aktif olma, hastalıklar, silahlar, savaşlar, patlama, terör, fiziksel enerjimizi ortaya koyuş şeklimiz, küfür, hakaret, kan, ameliyatlar, cerrahi müdahaleler, risk alma, inisiyatif kullanma, rekabet, cinsellik, eril enerjiler, öfke, hırsızlık ile sembolize edilir. Aslan burcu ise merkezde olmak, yönetmek, idare etmek, komuta etmek, eğlenceli her türlü aktivite, eğlence yerleri, ego, kibir, gurur, her türlü sahne işleri, tiyatro, saraylar, organizasyonlar, kimlik, liderlik, önemli olma ihtiyacı, bir şeyi parlatmak, vitrine çıkarmak, gösteriye sunmak, kalp, sırt, saçlar, parlamak, dikkat çekmek, lüks ve gösterişli olan her şey, gösteriş budalası, aşırı hırs, buyurganlık, diktatör gibi sembolikleri bulunmaktadır. Bu dönem öncelikle ego, kibir ve küstahça davranışlar ikili ilişkilere çok zarar vereceğine işaret etmektedir. Parlamak, göze girmek, spot ışıklarını üzerimize çekmek isteyebiliriz. Fakat bunu yaparken gösteriş budalalığı ile değil, eli yüzü düzgün işlerimizle yapmamız gerek. Merkezde olan yerler veya başkent olan yerlerle ilgili problemler meydana gelebilir. Terör saldırıları, patlamalar, silahlı saldırı veya çatışmalar… Aynı şekilde böyle ataklar gösteri yapılan yerlere olabilir.
Bu süreçte yönetici özelliklerimizi ortaya koyarken saldırgan, öfkeli, aşırı buyurgan değil daha yapıcı, birleştirici bir şekilde yapmamız gerek. Kendimize güvenecek ve yönetken özelliklerimizi çok daha rahat bir şekilde ortaya koyabileceğiz. Cesaret ve inisiyatif alma arzusu daha ön planda olacaktır. Uğraştığımız her türlü işte tek söz sahibi olmak isteyecek, kararlarımızda oldukça sabit ve dışarıdan gelebilecek tüm eleştirilere oldukça kapalı olacağız. İşlerimizi başkaları üzerine güçlü ve katı hakimiyetler kurmadan halletmemiz doğru olacaktır. Zaferler peşinde koşan küçük çocuklar gibi davranabiliriz. Yalnız çevremizdeki insanlara ne kadar kibirli ve küstah davranırsak o kadar yalnız kalırız, dikkat etmemiz gereklidir.

Gösteri dünyası, tiyatrocuların sağlıkları ile ilgili üzücü haberler alabiliriz. Özellikle kalp sorunları olanların daha dikkatli olması gereken bir dönem. Gösteri dünyasında bol bol kavga dövüş haberlerine rastlayabiliriz. Sarayda bu dönem sıcak gelişmeler söz konusu olabilir. Saray içinde fikir ayrılıklarından doğan gerginlikler, sağlık sorunları, anlaşmazlıklardan doğan gerginlikler söz konusu. Yine küçük çocuklarla ilişkili halkı sinirlendirecek, tepkilerin artmasına neden olacak durumlar söz konusu olabilir. Özellikle bu konular küçük çocukların çalıştırılması, küçük çocuklara taciz, tecavüz..vs ile ilgili olabilir.

TÜRKİYE AÇISINDAN DEĞERLENDİRİLDİĞİNDE…

Mars, Türkiye'nin para ile ilgilendirilen alanına giriş yapıyor. Ülkenin gelir kaynaklarının zarar göreceğini, bankalar, finansal kurumlar, para piyasaları, hisse senetlerinin bu geçişten olumsuz etkileneceğini göstermektedir.

 
Üst Alt