Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Elvan madalyaya doymuyor

ByOnur58

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    7 Ocak 2015
  • Mesajlar
    2,113
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Eskişehir'de düzenlenen Türkiye Büyükler Ferdi Halter Şampiyonası'nda artı 105 kilogramda birinci olan milli halterci Resul Elvan, 2006'dan beri kategorisinde katıldığı Türkiye şampiyonalarında birinci olduğunu belirterek, "Avrupa ve dünya şampiyonalarında da aynı performansı yakalayıp, başarılarımı olimpiyatlarda alacağım madalyalarla taçlandırmak istiyorum" dedi.

Elvan, yaptığı açıklamada, Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri (TOHM) Projesi kapsamında Gaziantep'te antrenmanlara ara vermeden devam ettiklerini söyledi.

2016 Olimpiyatları'na iyi hazırlandıklarını ifade eden Elvan, "Türkiye Şampiyonası, nisanda Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te gerçekleştirilecek Avrupa Büyükler Halter Şampiyonası öncesi iyi deneyim oldu. Bundan sonraki hedefim Avrupa Şampiyonası'nda da birinci olmak. Kasımdaki Dünya Şampiyonası'nda da madalya almayı hedefliyorum. 2006'dan beri kendi kategorimde katıldığım Türkiye şampiyonalarının hepsinde birinci oldum. Avrupa ve dünya şampiyonalarında da aynı performansı yakalayıp, başarılarımı olimpiyatlarda alacağım madalyalarla taçlandırmak istiyorum" diye konuştu.
 
Üst Alt