• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Engelli Ailelerine Yeni Eğitim Yöntemleri Semineri Verildi

Konular
10,476
MFC Puanı
290
Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Yrd.Doç.Dr.Abdusselam Köse, son yıllarda engellilerin eğitiminde atlı binicilik ve suyla tedavi yöntemlerinin gözde teknikler olduğunu söyledi.
,

Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Abdusselam Köse, son yıllarda engellilerin eğitiminde atlı binicilik ve suyla tedavi yöntemlerinin gözde teknikler olduğunu söyledi.

Melikgazi Özel Eğitim Kurumu'nda Beden Eğitimi Öğretmeni Şaban Parladar moderatörlüğünde düzenlenen engelli eğitim seminerine, Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Abdusselam Köse, Öğretim Görevlisi Mustafa Kaya, . Doru Binicilik Engelli Atlı Terapi Spor Kulübü Derneği Başkanı ve Hippo Terapist Murat Soygüllücü konuşmacı olarak katıldı. Seminerde engelli ailelerine engelli eğitiminde gelişen tekniklerin anlatıldı.

Kayseri'deki engelli çocukların tedavisinde ve ailelerin bilinçlenmesinde Aqua Terapi ve su içi egzersizlerinin yararları ve yurtdışında yapılan çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Abdusselam Köse, dünyada yapılan araştırmalarda aquaterapi yönteminin engelli bireylerin mutluluğu ve hayata sarılması açısından pozitif sonuçlar verdiğini söyledi.

Öğretim Görevlisi Mustafa Kaya, beden eğitimi ve sportif katılımın engelli çocukların gelişiminde, sporcu kimliği ve özgüven kazanmasında tüm engelleri ortadan kaldıran en önemli yöntem olduğunu belirtti.

Doru Binicilik Engelli Atlı Terapi Spor Kulübü Derneği Başkanı ve Hippo Terapist Murat Soygüllücü ise atların çocuklarla sağlamış olduğu duygusal iletişim sayesinde Atlı biniciliğin ve atlı terapinin gerek fiziksel gerekse zihinsel engelli çocuklara kazandırdığı mucizevi faydaları anlattı.

Konferans sonrasında eğitim kurumunun terapi havuzunda engelli çocuklarla Aqua terapist eğitmenler tarafından bire bir seanslar uygulandı ve engelli ailelerine tanıtım yapıldı. Konferansa katılan engelli aileleri, özellikle Kayseri'de engelliler için hazırlanmış spor merkezleri, spor eğitimleri ve havuz programlarının olmamasından duydukları üzüntüyü dile getirdi Büyükşehir Belediyesi'nin bu konuya eğilmesi isteğinde bulundu.

(SK)