• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Engelliler paket servisinde çalışarak para kazanacak

Konular
10,476
MFC Puanı
290

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde engelliler, restaurantlarda paket servisinde çalışarak harçlıklarını çıkartacak.

Sapanca Engellileri Koruma Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin başlattığı çalışmayla engellilerin, lokanta ve aperatif satışı yapan iş yerlerinin paket dağıtım servisinde çalıştırılması amaçlanıyor. Dernek Başkanı Cemil Ertuğ (26), ilçedeki engellilere katkı sağlamak amacıyla hazırladıkları projenin olumlu katkılar sağlayacağını söyledi. Aperatif yiyecek satışı yapan iş yerleri ile lokantalara verilen siparişlerin, akülü araçları olan engelliler tarafından müşterilerine ulaştırılacağını kaydeden Ertuğ, 'Paket siparişlerini, engelli kardeşlerimiz akülü araçlarıyla müşteriye götürecek. Engellilerin kendi çabalarıyla bir şeyler yapabilmesi için işletmelerden destekler bekliyoruz. Mühim olan engellilerimizin dışarı çıkabilmesidir.' dedi.

Uygulamaya destek veren büfe işletmecisi Aysel Örek ise bedensel engelli Cevat Solak'ı paket servisinde çalıştırıyor. Uygulamanın çok güzel olduğunu anlayan Örek; 'Kendisi sohbet sırasında çalışmak istediğini söyledi. Bende 'yapabilirmisin?' diye sOrdum. İşe başladı.İsteyerek çalışıyor. Müşterilerde kendisinden memnun.' diye konuştu.

Büfede çalışarak para kazanan 32 yaşındaki Cevat Solak da memurluk sınavına girdiğini, bir kaç iş yerine başvuruda bulunduğunu ancak bir sonuç alamadığını belirtti. Büfede siparişleri taşıdığını anlatan Solak, şunları dedi: 'Maaşımız var ama yetmiyor. Ek gelir olması için çok güzel oldu. Çevrem genişledi. Bize bu imkanı tanıyanlara teşekkür ediyorum.' CİHAN