• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Erdoğan bu kez ‘çapulcu’ siyasetine sarıldı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
13
MFC Puanı
50
Gezi Parkı protestolarında direniş duvarına çarpan Türk Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu kez ‘çapulcu’ siyasetine sarıldı. Erdoğan, meydan okurcasına Taksim’e iki proje daha yapılacağını belirterek, “Kültür merkezi yapacağız. Evet cami de yapacağız. Ben bunun iznini gidip de birkaç çapulcudan alacak değilim" dedi.

Türk Başbakan Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde Rumeli Türkleri Derneği Genel Kurulu'na katılarak Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü Osmanlı Arşivleri yeni binasının açılışını yaptı.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada arşiv binasına övgüler yağdırdıktan sonra sözü Gezi Parkı’na getirerek, parkın yıkımına karşı çıkan protestoculara ağır ithamlarda bulundu.

Şimdiye kadarki iktidarları döneminde milyarlarca fidan ve ağaç diktikleri söylemini tekrarlayan Erdoğan, “Biz Taksim meydanının yayalaştırma projesini yapıyoruz yapacağız. Orası bitecek” dedi.

Erdoğan, “Biz birkaç tane çapulcunun, o insana gelip meydana gelip halkımızı tahrik etmesine seyirci kalmayız. Çünkü bu millet bize reyini verirken tarihimize sahip çık diye verdi. Şimdi biz 300-500 kişi oraya gitti diye köprü inşaatını mı durduralım? Bunlar tünellere tüp geçitlere de karşı çıktılar. Bunların cibilliyetinde bir taş taş üstüne koymak yok. Efendim Erdoğan diktatör. Ben bu milletin efendisi değilim. Diktatörlük kanımda yok, ben bu milletin hizmetkarıyım. Eğer diktatör arayanlar varsa kendi geçmişlerine baksınlar” diyerek polisin estirdiği terörü görmezden gelerek yıkılan cam-çerçevelere değindi.

Konuşmasının devamında alana bir de Cami yapacakları açıklayan Erdoğan, “AKM inşallah yıkılacak. Muhteşem bir opera olarak kültür merkezi olarak onu da yapacağız. Oradan bir ses verdi. Evet cami de yapacağız. Ben bunun iznini gidip de CHP genel başkanından alacak değilim, birkaç çapulcudan alacak değilim. Bize oy verenler bunun yetkisini verdi zaten” dedi.

Alıntıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...