• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Erkekler İçin El Ele Tutuşmak Ne İfade Eder?

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
5faa44407152d80a80ca2498.jpg

"Erkekler çoğu zaman sevgilerini ifade ederken sözcüklerin yerine, beden dilini kullanırlar. El ele tutuşmak ise sevgi söz konusu olduğunda yapılacakların en başında gelir."

Çünkü elleriniz kilitlendiğinde, vücut otomatik olarak oksitoksin, yani halk arasında bilinen adıyla 'aşk hormonu' salgılar. Bu her iki taraf için de geçerlidir, dolayısıyla partneriniz elinizi tutmaktan hoşlanıyorsa, bu durum size karşı iyi şeyler hissettiğinin göstergesidir.

El ele tutuşmanın birçok farklı yolu var
El ele tutuşmanın birkaç farklı yöntemi var, bunlar sadece size değil, etrafınızdakilere de birlikte olduğunuz mesajını gönderir. Örneğin, parmakları kenetleyerek el ele tutuşmak, birbirine mümkün olduğunca yakın olmayı istemekle ilgiliyken, daha gevşek bir tutuş, bir çiftin ilişkilerinin henüz başlangıç aşamalarında olduğunu ve birbirlerini daha yakından tanımak istediğini gösterebilir. Bir erkek elinizi tutmaya başladığında, fiziksel bir bağlantı kurmaya çalıştığı anlamını çıkarabilirsiniz.

Elinizi her iki eliyle de tutuyorsa, tüm dikkatini size veriyor demektir. Eller birbirine sıkı sıkıya bağlıysa ancak parmaklar birbirine geçmemişse, muhtemelen sizi sahiplenmeye başlamıştır. Bir erkeğin sıkı bir şekilde elinizi tutması, ilişkide baskınlık kurmaya çalıştığına işaret ederken, gevşek bırakılmış kollar, "Seni çok seviyorum, mümkün olduğunca yakın olmak istiyorum ve herkesin bunu bilmesini istiyorum” mesajını verir.

El tutmak olumlu olabilir veya bir soruna işaret edebilir

Yürürken kolunuz birbirine değiyorsa, "'Biz biriz. Sokakta yürüyor olsak da elimizden geldiğince bağlı kalıyoruz" imajı çizer. Ancak, elleriniz yürürken farkında olmadan birbirine değiyorsa, bu başlangıçta flört etmenin getirilerinden biri sayılır.

Brida

MFC Üyesi
Konular
12
MFC Puanı
8,810
El ele tutuşmanın duygusal bağ olduğunu düşünüyorum. Çok kıymetli bisey aslında.

Temeli daha biz dünyaya gelmeden, anne ile ilk fiziksel temasımız tekmelerimizdir mesela. Sonrasında anne ne yapar, eli ile karnını okşayarak bizimle ten teması kurar değil mi? İşte bu durum, bebekkenki ilk günlerimizde de devam ediyor ve bizi huzurlu hissettirmek, stres hormonumuzu azaltmak için epey önemli bir hale geliyor. Yani duygusal bir bağdır el ele tutuşmak. Erkek çekinmeden bunu yapıyorsa, sizi kabullendiğinin ve sahiplendiğinin işaretidir.

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Evet , Sarilmak ve el ele tutusmak cok güzel bir seydir , ve gereklidir *

Bagi güclendirir , korkulari azaltir .. , Güven verir * vs vs ..