• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Erkekleri Ele Veren 5 İpucu

diShy

Onursal Üye
Üyelik Tarihi
27 Kas 2009
Konular
32,527
Mesajlar
50,861
MFC Puanı
2,550
Sloganımız şu: Anlaşılamayan hiçbir erkek kalmasın! Zayıf noktalarını saklamayı tercih eden erkeklerin beden dillerinden yola çıkarak duygularını ifşa ediyoruz.

Hepsi için aynı şeyi söyleyemesek de çoğunluğu için diyebiliriz ki; erkekler, genelde zayıf noktalarını gizlemekten yanadırlar.

Erkeklerin iç dünyasını anlamamızı kolaylaştıran vücut dili ipuçlarını beden dili uzmanı Kevin Hogan’dan aktarıyoruz.

İtiraf zorluğu
Erkek, öne doğru eğik oturuyor, omuzları düşük, bakışları tam başınızın üzerinde bir yerdeyse, bu, erkeğin bir şey itiraf etme hazırlığında olduğunu gösterir. Daha çok suçlularda gözlemlenen bir davranıştır. Öne eğilerek ve yukarıya bakarak konuşan insan, yalvaran bir pozisyona girer. Karşısındakinin merhametini diler gibidir. Bu durumda ona, “Bana bir şey söylemek istiyorsun galiba” diyerek yaklaşmanız, konuşmasını sağlamak açısından yararlı olacaktır.

Gerginlik
Eşiniz sürekli bir yerleri elliyorsa, parmaklarını devamlı saçlarına geçiriyorsa, çok stresli demektir. Saçlarla oynamak bir heyecan işaretidir. Gömleğinin düğmeleriyle oynamak, cep telefonunu ya da kalemi çevirmek birer gerginlik işaretidir. Stresten bacaklarını sallayıp parmaklarıyla ritim de tutuyor olabilir. Eşiniz, fiziksel olarak sizinle ama ruhen başka yerde demektir. Kendini ve etrafını fark etmesini sağlayın.

Yalan anı
Eşiniz ağzını kapatıyor, burnuyla ya da kulaklarıyla oynuyorsa yalan söylediği konusunda kendini ele veriyor demektir. Çünkü yalan söyleyen insanın kan dolaşımı hızlanır; bundan dolayı burun ve kulak gibi bölgeleri ısınıp kaşınır. Yalandan yalana da fark vardır. Büyük yalanlar insanı daha da huzursuz eder ve üzüntü verir. Eğer çok fazla huzursuz değilse affedilecek bir yalan peşindedir. Ona desteğinizi göstermek için “Tamam, artık gözlerime bakabilirsin” gibi bir ifade kullanmalısınız. Çünkü yalan söylerken gözlerinizin içine bakamıyordur.

Kızgınlık
Sıkı yumruklar, başka yöne bakan gözler, kenetlenmiş çene, kızgınlık İfadesidir. Özellikle çenesinin elmacık kemikleriyle birleştiği noktayı gözlemlemek gerekir. Ağzı, gergin, çenesini sürekli kıpırdatıyorsa çok öfkeli demektir. Kızgınlığının sebebinin siz ya da başkası olduğunu anlamak için gözlerinin içine bakın. İkinci göz temasında gözlerinize değil, yere bakıyorsa kızgınlığının sebebi sizsinizdir.

Güvensizlik
Elleriyle bir yere tutunuyor, gücü ellerinden alıyorsa, eşiniz ağzından çıkanları kontrol etmek istiyordur. Çünkü kendimizi ifade edebildiğimiz zamanlarda ellerimizi serbest bırakırız, hatta konuşma esnasında onlardan yararlanırız. Elleri dizlerin veya masanın üstünde açık vaziyette tutmak ya da cebe sokmak da güvensizlik işaretidir. Bu durumda ona egosunu okşayan sözlerle yaklaşmak gerekir.
 
Üst