• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Esra Erol’dan olay açıklama

Konular
1,897
MFC Puanı
15,160
Esra Erol’dan olay açıklama

Evlilik programlarıyla ilgili pek çok kesimden gelen eleştirilere Esra Erol, tarihi belgelerle cevap verdi.

Hafta içi hergün sevenleriyle buluşan Esra Erol, dünkü canlı yayınında evlilik programları için yapılan eleştirilere cevap verdi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Yeni Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Ali Şükrü Çoruk’un, 1920 yılına dair Şehir Dergisi’nin ‘evlilik talepleri’ bölümünü twitter hesabından paylaştığını gören Erol bu konuyu programda gündeme getirdi.

BELGELERLE KONUŞTU

Esra Erol da, evlilik programlarıyla ilgili ‘Bizim kültürümüze uygun değil’ eleştirilerine ‘Şehir’ Dergisindeki izdivaç taleplerini örnek göstererek cevap verdi. Belgeyi göstermeden önce Esra Erol şunları söyledi:

“İki sezonun en önemli konularından biri evlilik programlarıyla ilgili yapılan eleştiriler. Hatta bir ara KHK tarafından da kaldırıldığı söylendi.’Evlilik programları bizim kültürümüze uygun değil’ diye yorumlar yapılıyor. Fakat belgelerimle konuşuyorum. Aslında insanları bir araya getirme. İnsanların izdivaçlarına vesile olmak bizim toplumumuzda var. Hatta tarihi 1920’ye dayanıyor…” Erol, açıklamasının ardından 1920 yılında çıkan ‘Şehir’ dergisinde yer alan evlilik taleplerinden bazı örnekler gösterdi.

Konular
14
MFC Puanı
170
bırakın gencler sevişsine donucek olay ben korkuyorum... hakikaten bir ahlaksızlık donuyor ... evlenen evlenecek olan zaten bir olur buna kimse mani olamaz ama bunu bu sekilde reklam ve rant la yaparken benim dikatimi çeken su 100 insan varsa 90 ı yakısıklı adam ve kadın genc saçmagelmiyormu sizede evlenemeyen tipsiz fakir yada ne biliyim sorunlu olanlara on ayak olsunlar anlıyım ...