Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Esra Erol’dan olay açıklama

Rapunzel

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
 • Üyelik Tarihi
  11 Mar 2015
 • Mesajlar
  5,447
 • MFC Puanı
  1,775
 • MFC Seviyesi

Esra Erol’dan olay açıklamaEvlilik programlarıyla ilgili pek çok kesimden gelen eleştirilere Esra Erol, tarihi belgelerle cevap verdi.

Hafta içi hergün sevenleriyle buluşan Esra Erol, dünkü canlı yayınında evlilik programları için yapılan eleştirilere cevap verdi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Yeni Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Ali Şükrü Çoruk’un, 1920 yılına dair Şehir Dergisi’nin ‘evlilik talepleri’ bölümünü twitter hesabından paylaştığını gören Erol bu konuyu programda gündeme getirdi.

BELGELERLE KONUŞTU

Esra Erol da, evlilik programlarıyla ilgili ‘Bizim kültürümüze uygun değil’ eleştirilerine ‘Şehir’ Dergisindeki izdivaç taleplerini örnek göstererek cevap verdi. Belgeyi göstermeden önce Esra Erol şunları söyledi:

“İki sezonun en önemli konularından biri evlilik programlarıyla ilgili yapılan eleştiriler. Hatta bir ara KHK tarafından da kaldırıldığı söylendi.’Evlilik programları bizim kültürümüze uygun değil’ diye yorumlar yapılıyor. Fakat belgelerimle konuşuyorum. Aslında insanları bir araya getirme. İnsanların izdivaçlarına vesile olmak bizim toplumumuzda var. Hatta tarihi 1920’ye dayanıyor…” Erol, açıklamasının ardından 1920 yılında çıkan ‘Şehir’ dergisinde yer alan evlilik taleplerinden bazı örnekler gösterdi.


 

Autocrat

"Korkaklıkta AR İlerlermekte ŞEREF Var"
MFC Üyesi
 • Üyelik Tarihi
  7 Haz 2017
 • Mesajlar
  3,925
 • MFC Puanı
  5
 • MFC Seviyesi

bırakın gencler sevişsine donucek olay ben korkuyorum... hakikaten bir ahlaksızlık donuyor ... evlenen evlenecek olan zaten bir olur buna kimse mani olamaz ama bunu bu sekilde reklam ve rant la yaparken benim dikatimi çeken su 100 insan varsa 90 ı yakısıklı adam ve kadın genc saçmagelmiyormu sizede evlenemeyen tipsiz fakir yada ne biliyim sorunlu olanlara on ayak olsunlar anlıyım ...
 
Üst Alt