• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Evlenilecek erkek hangi özellikleri taşımalı

Herkül

Admin
Üyelik Tarihi
4 Haz 2013
Konular
8,797
Mesajlar
29,763
MFC Puanı
17,430
Evlenilecek erkek hangi özellikleri taşımalı
gOrRz3.jpg

Çok seviyoruz, evleneceğiz. Peki o, evlenilecek erkek mi?

Hep evlenmek denince kadının görevleri gelir akla. Oysa bu evlilik denen şey iki kişiliktir ve erkeğin de bazı özellikleri taşıması gerekir.

Tabii ki aşık olduğumuz adam hep aşık olarak kalsın, bizi sevsin, saysın... Bunlar güzel şeyler. Ancak burada konu aşık olduğumuz bu adam evliliği nasıl yürütecek... Hangi özelliklere sahip olmalı?

Evlenilecek erkek

- Evleneceğiniz adam sizi güldürebilmeli. Bir ömür eğlence olmadan nasıl geçer?

- Eğlenmek yetmeyecek tabii. Hayatın gerçekleri var. Evlenilecek erkek mutlaka sorumluluğunu bilmeli. Finansal konularda da, duygusal konularda da...

- Evlilik demek, aileler demek. Yoksa siz iki kişi zaten kendinizi biliyorsunuz. Ya sonra? Burada en büyük bizim toplumumuzda erkeğe düşüyor. Bize duyduğu saygıyı ailemize de duymalı ve aynı şekilde evleneceği kadınla kendi ailesi arasında sağlıklı bir köprü kurmalı.

- Aşktan gözünüzün kör olduğu zamanlar elbet geçecek. Bunun için kendinize ortak alanlar yaratmalısınız ve evleneceğiniz erkek asla bu konunun dışında kalmamalıdır.

- Sadece ortak alan bulmak yetmez. Sizin kadınsı ilgi alanlarınıza ve zevklerinize de saygılı olmalıdır.

- Tüm bunların yanında bir de yemek yapmayı bilse fena olmaz. Aşk dediğin mutfakta yenilenir. Birlikte yemek yapmak çiftlerin duygusal yönlerini zenginleştirir. Ayrıca, erkek, karısına ev işlerinde de mümkün olduğunca yardım etmelidir.

- Evlendi diye tamamen dışarıya kapatmamalı, ikinizin de ayrı ayrı birer sosyal hayatı olduğunu kabullenmelidir.

- Önce bir aşık oldunuz, sonra sevgili, şimdi de evleniyorsunuz. Ama hepsinden önce birbirinizin en iyi arkadaşı olmalısınız. Evleneceğiniz adam sizi asla yalnız bırakmamalı, sır tutmayı da sizi dinlemeyi de bilmeli.

- Yatak odanızda da size gereken saygıyı göstermeli.

- Kıskançlığının sınırını iyi çizmeli, size karşı kuracağı cümlelerde dikkatli olmalıdır.

- Seni olduğun gibi sevmeli ve kusur örtmeyi bilmelidir. Evlilik iki kişinin birlk olduğu bambaşka bir dünya; iki taraf da bunun değerini bilmeli...
 
Üst