Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Evlenilmeyecek erkekler ve kadınlar

DeStina

Her Nasip Vaktine Esirdir
MFC Üyesi
Konum
İzmir
  • Üyelik Tarihi
    9 Haz 2015
  • Mesajlar
    12,429
  • MFC Puanı
    2,960
  • MFC Seviyesi

Evlenilmeyecek erkekler ve kadınlar


HANGİ ERKEKLERLE EVLENİLMEZ?

1- Bugüne kadar hayatına giren tüm kadınlardan farklı olduğunuzu söyleyen ama size bunu hissettirmeyen bir erkekle asla evlenmeyin. Genellikle hayatına giren tüm kadınlara aynısını söylemiştir. Çünkü zaten amacı sizinle evlenmek değil, bu tür sözlerle sizi etkilemektir.


2- Annesine, babasına danışmadan üzerine gömlek bile alamayan, yaşı 30’u aşmış olduğu halde onlardan izinsiz dışarı adım atmayan, kendi işi gücü varken bile ailesiyle oturmaya devam eden, yalnız otursa da ailesinin yaşadığı mahalleden ayrılamayan erkeği hayatınızdan uzak tutunuz.


3- Kendini övme konusunu abartan, her ortamda “Ben şöyleyim, ben böyleyim” diyen, hatta bir takım iddialarla bunu kanıtlamaya çalışan, yapamayacağı şeyler için dahi kendini ortaya atan erkekler tehlikelidir, biliniz. Bu erkekler egolarının esiridir ve asla değişmeyecektir.


4- Arkadaşlarından ayrılmayan, sizinle ayda bir kere yalnız çıkıyorsa, arkadaşlarıyla 5-6 kez çıkan, ‘erkek’ muhabbetini fazla önemseyen hatta onlarsız hiçbir şey yapamayan erkekler, bırakın bulundukları yerde kalsın. Tabii evlendiğinizde ‘sürü’ halinde yaşamak istemiyorsanız...


5- Her hareketinizi eleştiren, yaptığınız hiçbir şeyi beğenmeyen, başkalarının önünde sizi küçük düşürmekten çekinmeyen, yeteneklerinizi, başarılarınızı küçümseyen erkekler ömre zarardır. Böyle bir erkekle evlenirseniz özgüveninizi kaybedeceğinize bahse girerim.


6- Kıskançlık konusunda saçma sapan takıntıları olan, yapacağınız her şey için kendisinden izin alınmasını isteyen, giyiminize, sosyal çevrenize hatta ailenizle ilişkilere kadar karışan erkeğin cehennem zebanisinden farkı yoktur. “Beni seviyor da kıskanıyor” demeyin, yol yakınken kendinizi kurtarın.


7- İlişki sorumluluğunu taşıyamayan, özel günleri unutan, birlikteliğinizde çaba gösterme işini sadece size bırakan, sevgisini göstermeyen ve dile getirmeyen erkek değil evlenilecek, flört edilecek erkek bile değildir. Bu tür erkekleri kendi başlarına bırakmakta fayda vardır.


8- Zıt kutuplar birbirini aşıkken çeker. Aşkın kimyası da bir süre sonra biter. Bu durumda aranması gereken şey uyumdur. Farklı zevkleri olan, sizin zevklerinize saygı göstermeyen, örneğin hep kendi sevdiği filmlere gidilmesini isteyen, evde televizyon kumandasını elinden düşürmeyen erkekleri de hemen terk edin.


9- Her erkek biraz çocuktur ama bunu abartan, sizden kendisine ‘annelik’ yapmanızı isteyen, daha da ileri gidip her hareketinizi annesiyle karşılaştıran, annesine toz kondurmayacağı için de hep sizi haksız bulan erkeği annesinin yanına gönderin, orada kalsın.


10- Çapkınlık konusunda ders verecek kadar ilerlemiş, yanında siz varken bile başka kadınlara bakmaktan çekinmeyen, konuşurken gözlerinizin içine bakamayan, yalan söylemeyi ve yalanı ortaya çıkınca da özür dilemeyi alışkanlık haline getirmiş erkeği mümkünse başka kıtaya göndeHANGİ KADINLARLA EVLENİLMEZ?

1- Yaptığınız her şeye söylenen, sürekli şikayet eden, ‘hoşgörü’ denen olguyu bünyesinde barındırmayan, bir konuyu günlerce, hatta haftalarca uzatıp hep aynı cümleleri tekrarlayan kadınları bir an önce kendi haline bırakınız, yoksa ömür boyu mutsuz olursunuz.


2- Gittiğiniz her yeri kontrol eden, arkadaşlarınızı sorgulayan, sosyal bir ortamda “Şuna baktın, bunu kestin” diye sizi suçlayan, telefonu açamadığınızda “Kiminleydin, ne yapıyordun?” diye olay çıkaran biri varsa hayatınızda, şu an tam da “Artık yok” demenin zamanı.


3- Casus gibi davranıp mail adresinize, sosyal medya hesaplarınıza giren, bir şey bulamadığı halde sürekli size ‘şüpheli’ muamelesi çeken, hiçbir şeyi gizlemediğiniz halde “Senin anlatmadığın şeyler var” diyerek ithamda bulunan kadınla evlenilmez.


4- ****i silah gibi kullanan, size bir şey kabul ettirebilmek için yatak kozunu ortaya atan, hoşuna gitmeyen bir şey yaptığınızda yatakları ayıran, ****in, onun tarafından size sunulmuş bir lütuf gibi algılanmasını isteyen kadın da bırakın bekarlar kulübünde kalsın.

5- Telefonda çocuk taklidi yapan, bunu abartıp evde de aynı şekilde konuşmaya devam eden, hiç hoşlanmadığınız lakapları, bin kere söylemiş olduğunuz halde kullanmaya devam eden kadınları bir çocuk parkına bırakın, orada oynamaya devam etsinler.


6- Daha ilişkinin başında “Nereye gidiyor ilişkimiz? Bunun sonu ne olacak?” gibi sorular soran, evlenmeyi bir statü sanıp takıntı haline getiren, ne olursa olsun kendisini evlenmek zorunda hisseden kadınların bekar kalmasında fayda var, ilişmeyiniz.


7- Sizi değiştirmeyi hayatının amacı haline getiren, ondan önceki yaşamınıza ilişkin arkadaşlarınız, hobileriniz dahil her şeyi yok etmeye çalışan, her şeyinize karışıp kendisini adeta sizin anneniz ilan eden kadın için yapabilecek hiçbir şey yok, kendi haline bırakın.


8- Başkalarının sevgilisiyle, eşiyle sizi kıyaslayan, hatta kendisinin eski sevgilileriyle karşılaştıran, “Filiz’in sevgilisi ne kadar da ilgili ama sen öyle misin?” deyip deyip sinirlerinizi zıplatan kadınla isterseniz evlenin. Siz bilirsiniz yani...


9- Çok güzel ve çok ****i olmasına rağmen, dünyada olup bitenle ilgilenmeyen, herhangi bir konuda iki satırlık bilgisi olmayan, bilgisi olmadığı halde varmış gibi davranan kadınlarla evlenseniz bile ne olacak ki? Konuşacak hiçbir şey bulamayacaksınız...


10- Hayatını sosyal medyaya adayan, yazdığınız tweetleri, koyduğunuz fotoğrafları anlamlandırmaya çalışan, aklını Whatsapp’ta mesajının görüldüğünü gösteren çift mavi tık’a takmış kadınla asla ve kata evlenmeyin!

 
Üst Alt