• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Evlenme Teklifi İlişkinin Kaçıncı Ayında Edilmeli

Konular
1,897
MFC Puanı
15,160
Evlenme Teklifi İlişkinin Kaçıncı Ayında Edilmeli

Evlenme teklifi için en uygun zaman nedir? İlişki başladıktan kaç ay sonra evlenme teklif edilmesi doğru olur? Bazen yanlış zamanlama sonucu ya evlilik teklifleri geri çevrilir ya da teklif eden taraf pişmanlık duyarak ”acele davranmışım” diye düşünebilir. Ya da evlenme teklifi gecikir ve ilişki boşu boşuna sona erer? Öyle bir zamanlama yapmak lazım ki, sonuçtan her iki taraf da memnun olsun.

Evlilik teklifinin ne zaman yapılması gerektiği ile ilgili bir anket çalışması yapıldı. Toplam 3152 kişinin katıldığı ankette, 1698 kadın ve 1454 erkeğin geneline bakıldığında en çok verilen cevap yüzde 29 oranıyla “1 yılı aşınca” oldu. 2 yıl süre sonrasına oy verenlerin oranı %19 iken, 3 yıl ve üzeri ilişkilerdeki beklenti de yüzde 23 oy oranıyla takip eden şıklar arasında.“1 yılı aşınca” yanıtı en ideal seçenek olarak kabul edilse de “Karşı taraftan ne zaman emin olur, onu ne zaman gerçekten tanıdığıma inanırsam o zaman teklif ederim” görüşü de birçok erkek tarafından dile getirilen görüşler arasında. Görünen o ki; kadınlara oranla erkeklerin daha fazla oylama yaptığı “ilk üç ay içinde” seçeneği 265 oy ile bu görüşü destekliyor…
İlişki ne kadar uzun sürerse sıkılma riskinin aynı oranda artacağına inananların sayısı da bir hayli fazla. Bu nedenle ‘ilişki evliliğe doğru yol alıyorsa, heyecanı kaybetmemek adına fazla beklememek gerek’ diyenler de çoğunluğu oluşturan görüşler arasında.

Kadınlar Erkekler Toplam

A – ilk 3 ay içinde 170 265 434 (14%)
B – 6. aydan itibaren 274 217 491 (15%)
C – 1 yılı aşınca 525 388 913 (29%)
D – 2 yılı aşınca 377 231 608 (19%)
E – 3 yıl ve üzeri 352 353 725 (23%)
Toplam 1698 1454 3152(100%)

Katılımcıların konuyla ilgili yorumları arasında dikkat çekenler şöyle oldu:

SinirliBiber Yaş: 34

Bu yüzden ilişkilerde kısa süreyi seviyorum.

Ocrus Yaş: 31

Sağlıklısı iki seneyi, hatta iki buçuk seneyi aştıktan sonra inanın.. Birinin gerçek yüzünü iki seneden sonra görmeye başlıyorsunuz.. Sonra evlilikler neden ilk bir iki yılı içinde çatırdıyor, işte “bence” bu yüzden.. Bazen hayalinizdeki gibi bir kız buluyorsunuz, ama sevmeyeceğiniz ya da başta umursamadığınız, sonra da itici gelmeye başlayan yönleri, değişen tavırları nasıl bu hale geldiğinizi sorgulatıyor…

ipekyolu Yaş: 36

1 yılı aşan ilişki evliliğe varmıyorsa o ilişkide gelecek yoktur..
Uzun ilişkilerin sonu bıkkınlık ve ayrılıktır diye diye dilimde tüy bitti…

Gizli Kullanıcı Yaş: (18-24)

bence evlenmeden ve teklif beklemeden önce aynı evin içinde 1 hafta ile 1 ay kadar süre içinde yaşanmalı öyle karar verilmeli

çatlakMona Yaş: 25

Yedi yıldır evlenme teklifi bekliyorum. En sonunda hadım edip doğaya salıcam.
Neyse Bence bir yıl sonu uygundur. Zamanın az veya fazla olması cayma/tanıyamama potansiyelini arttırıyor.

KemalSönmez Yaş: 25

Ortalama 1 yıl iyi bir süreçtir insanı tanımak için.
Az tanırsan pişman olursun.
Çok tanırsan evlenmezsin.
Orta karar 1 yıl sonra uygundur.

angelov Yaş: 23
Ben evlilik teklifini kızdan beklerim. Karşı taraf bana evlenme teklif etsin , ama ilk teklifte kabul etmeyeceğim , biraz sürünsün…Zaten ben 40 yaşından önce evlenmeyeceğim için , ilişkinin ilk 10-15 senesinde evlilik teklifi almak istemem.

serel34 Yaş: 28

Bence bir de f seçeneği olmalı. Ne zaman tanıdığıma inanırsam diye. Bunun günü, haftası, ayı, yılı olmazki. En azından benim için. Karşı taraftan ne zaman emin olur, ne zaman onu gerçekten tanıdığıma inanırsam o zaman teklif ederim.

Araf

Üyeliği durduruldu!
Konular
198
MFC Puanı
440
nişandan sonra evlilik teklifi sözünü görünce mavi ekran verdim birkaç dakika
eski ve yeni usül olarak açıklayayım
eski usul:
1. erkek evlenme teklifini açıkça değil de hani annemler size gelmek istiyor diye yapar. çünkü ailenin ne diyeceği önemlidir. kız görülmeye ve ailesiyle tanışmaya gidilir
2. istemeye gidilir
3. söz
4. nişan
5. nikah

yeni usul:
1. erkek yüzüğünü alır evlenme teklifini yapar. kız yüzüğü parmağına taktığı an bu zaten nişandır
2. aileler tanışır, isteme falan olmaz çünkü kararı çift vermiştir
3. nikah

eski ve yeni usul arasındaki ortak nokta önce evlenme teklifinin yapılması. evlenme amacı yoksa nişan falan ne alaka
:)

ha bir de sonradan görme aptalca bir usul var
erkek yüzüğünü alır evlenme teklifini yapar ama ailelerin de gönlü olsun diye çift kendi arasında karar verdiği halde saçma sapan bir isteme merasimi yapılır. kız kuaföre gitmiş nişanlanırcasına giyinmiştir ama yine de oğlanın babası allahın emri peygamberin kavliyle kızınızı istiyoruz veriyor musunuz der. ama vereceği bellidir çünkü kızın üstünde nişan elbisesi vardır. maalesef günümüzde en çok tercih edilen usul de budur

LaiLa

MFC Üyesi
Konular
1,822
MFC Puanı
6,400
Ilk 3 ay icinde olmasi daha münasip aileler bilgilendirilir ve yapilir teklif sonrasi malum.

Konular
18
MFC Puanı
30
Iliskimin 7.ayında evlilik teklifi almıştım. Ben de hiç beklemiyordum en güzeli bu zaten hiç beklemediğiniz bir anda teklifi almış olmanız.
Aileme hiç bir şey söylememistim. Pat diye yüzüğü anneme gösterince çok şaşırdı babam hiç bir şey söylemedi
Evlenme teklifinden 1 hafta sonra gelip istendim ve ailelerimiz tanıştı.
1 ay sonra nisanimiz oldu.
3 ay sonra düğün.

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90
Ben evlenme teklifi niye almadim ya :D
Direk evlensene benimle dedi bende evlenirim dedim evlendik :D
Ama soylede bisey itiraf edim, pekde sicak bakmiyordum evlilik teklifine.. evlenmek icin illa bisiler yaparak kanitlamasi gerekmiyor ki. Seven niyeti ciddi olan, Hazirliginizi yapin seni istemeye gelicek bizimkiler der ve gelir bkz ; biz :D

Konular
14
MFC Puanı
170
etmeyin ne gerek varya basınızı yakmayın :f38: