Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook, Facebook kripto para, Facebook kripto para projesi nasıl olacak?

SouL

  
Co Admin
  • Üyelik Tarihi
    8 Ara 2012
  • Mesajlar
    18,474
  • MFC Puanı
    1,861
  • MFC Seviyesi

Facebook, Facebook kripto para, Facebook kripto para projesi nasıl olacak?

facebook-kripto-para.jpgABD merkezli teknoloji şirketi Facebook´un, oluşturması beklenen kendi kripto para birimi konusunda Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşlerden fikir aldığı öne sürüldü.

The Financial Timesacute;da yer alan habere göre, Winklevoss kardeşlerin yanında Facebookacute;un piyasanın en büyük kripto para birimi borsalarından Coinbase ve Gemini ile ticaret şirketleri DRW ve Jump ile de görüştüğü belirtildi.

'Konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara göre', 2018acute;de başlayan Facebookacute;un kripto para projesi kapsamında şirketin likit, ticareti yapılabilen ve dolar fiyatına sabit bir dijital para oluşturmayı hedeflediği belirtildi. Facebookacute;un söz konusu kripto para biriminin, sosyal medya kullanıcılarının alışveriş ve para gönderme işlemlerinde kullanılmasının yanında, sosyal medya üzerindeki ödemelerden 'daha büyük' bir varlık olmasını hedeflediği iddia edildi.

Kripto para borsası Geminiacute;nin kurucuları olan Winklevoss kardeşler, Facebookacute;un kendi fikirleri olduğu iddiasıyla şirketin CEOacute;su Mark Zuckerbergacute;e dava açmışları. Taraflar 2008acute;de fikir birliği sağlarken, mahkeme Facebookacute;un Winklevoss kardeşlere 20 milyon dolar nakit ödeme yapması ve 45 milyon dolar değerinde Facebook hissesi vermesi kararını vermişti.

Söz konusu iddialarla ilgili iki taraf da henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Alıntıdır.
 
Üst Alt