• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Güncel Facebook ve Instagram haber yasakları için startı veriyor

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Üyelik Tarihi
22 May 2019
Konular
2,801
Mesajlar
9,706
MFC Puanı
60,560
Meta, "Kanada'daki haber yayıncıları ve yayıncıları tarafından yayınlanan haber bağlantıları ve içeriği artık Kanada'daki insanlar tarafından görüntülenemeyecek." dedi. "Yasal tanımlara ve Çevrimiçi Haber Yasası'nın rehberliğine dayalı olarak haber kuruluşlarını belirliyoruz." Uluslararası haber kuruluşlarının paylaştığı içerikler Kanada'da da Facebook ve Instagram'da görüntülenmeyecek.

Meta, bu kararı Kanadalı yasa koyucuların Çevrimiçi Haber Yasası'nı geçirmesine cevaben verdi. Yasa, belirli platformların haber kuruluşlarıyla gelir paylaşımı anlaşmaları müzakere etmesini şart koşuyor. Amaç, çevrimiçi hizmetlerin büyümesi sırasında son yirmi yılda haber kaynaklarının mücadele ettiği reklam gelirindeki düşüşü ele almak.

Facebook ve Instagram haber yasakları için startı veriyor

CBC, Facebook ve Google'ın aralarındaki dijital reklam gelirinin yaklaşık %80’ini aldığını kaydetti. Google ayrıca mevzuata yanıt olarak Kanada'daki kullanıcıların ürünlerinin birçoğundaki haber bağlantılarına erişmesini durdurmayı planlıyor.


Meta daha önce de bir hükümetle haber içeriği konusunda sert oynadı. 2021'in başlarında, Avustralya'daki kullanıcıların Facebook'ta haber bağlantılarını paylaşmalarını engelledi. Ancak Meta, Google ve diğer platform sahipleri yumuşadı ve sonunda oradaki yayıncılara haber bağlantıları ve snippet'ler yayınlamaları için ödeme yapma konusunda bir anlaşmaya vardı.
 

_bigguy_

Süper Moderatör
İçerik Üreticisi
Üyelik Tarihi
9 Eyl 2022
Konular
22
Mesajlar
4,484
MFC Puanı
41,500
Paylaşım için teşekkürler emeğine sağlık 👍
 
Üst