Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook'tan Çağrı Uygulaması 'Phone'

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,441
  • MFC Puanı
    21,724
  • MFC Seviyesi

Facebook‘un geliştirdiği Phone adındaki yeni uygulama Android cihazlar için bir çağrı uygulaması. Bu uygulama cihazlardaki varsayılan çağrı arayüzünün yerine geçiyor. Facebook platformuna telefon numarasını vermeyen kullanıcıların yeni uygulama ile numaralarını vermesi düşünülüyor. Böylece Facebook daha fazla telefon numarasına sahip olacak.

Uygulamanın denemeleri firma içinde başlarken ayrıca bazı Facebook kullanıcılarının da deneme kapsamına alındığı açıklandı. Arayan kişinin Facebook veritabanından kim olduğunu öğrenebilmek ve diğer kullanıcıların da engellediği numaraları engelleyebilmek şeklinde özellikleri olacağı biliniyor. Bu uygulama ile bilenmeyen numaralar servislerinin kullanımında da düşüş olmasıda söz konusu. Malum akıllı telefon kullanıcısı olupta Facebook kullanmayan çok az insan var. Eğer her Facebook kullanıcısının telefonuna Phone isimli yeni uygulamayı kurduğunu düşünürsek, bu uygulama üzerinden telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenmek dahada kolay bir hale gelir. Uygulama ile ilgili daha fazla detayın önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.
Vatan
 
Üst Alt