Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Farkına varmadan nasıl itici olursunuz?

DeStina

Her Nasip Vaktine Esirdir
MFC Üyesi
Konum
İzmir
 • Üyelik Tarihi
  9 Haz 2015
 • Mesajlar
  12,429
 • MFC Puanı
  2,960
 • MFC Seviyesi

Farkına varmadan nasıl itici olursunuz?


Bencilsiniz
Çoğu insan bunu farkında olmadan yapar. Sadece kendinize odaklanır, etrafınızdaki insanları umursamazsınız. Sizin için önemli olan tek şey yine sizsinizdir. Eğer kulağa tanıdık geliyorsa, bir an önce değişmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Kimse sadece kendisini önemseyen biri ile arkadaş olmak istemez.
İç güzelliği önemsemiyor, sadece fiziksel güzelliğe bakıyorsunuz
Şaşırtıcı bir şekilde, gerçek güzellik kalbin, vücudun ve ruhun içinden gelir. Önemli olan nasıl göründüğünüz olmamalıdır, ama itici tavırlara sahip insanlar sadece bunu önemserler. Bu düşünce tarzını değiştirmediğiniz sürece, neye benzerseniz benzeyin, oldukça çirkin bir insansınız.Sürekli bir yarış halindesiniz
Herkesten daha iyi olmak zorunda mısınız? Eğer böyle düşünüyorsanız, hiç de çekici olmadığınızı bilmelisiniz. Arkadaş sahibi olmak istiyorsanız, onları önemsemeli ve başarılarını takdir etmeli, mutlulukları ile mutlu olmayı bilmelisiniz.
Kavgacı ve dedikoducusunuz
İtici insanlar genellikle insanlar içinde kavga halindedirler. Olaylara sürekli sırtılarını döner ve hatta arkalarından konuşurlar.Başkaları için değerinizi sorgularsınız
Sürekli insanların size hak ettiği değeri vermediğini düşünürseniz, çirkinleşirsiniz. Örneğin, iki arkadaşınız siz olmadan bir plan yaptıklarında bunu büyük bir mesele haline getirmeniz çocukçadır. Onlar hala sizin arkadaşınızdır ve siz yanlarında değilken de nefes almaya devam edebilirler.

Patron sizsiniz
Arkadaşlıklarda herkes eşit haklara sahip olmalıdır. Eğer sürekli karar veren sizseniz ve kontrolü hep elinizde tutmak istiyorsanız, bu hiç de katlanılır bir tavır olmaz.
Sahtekarsınız
Dürüstlük, iyi bir karakter kadar, iyi arkadaşlıklar için de çok önemlidir. Çirkin davranışlar arasında sahtekarlık önde gelenlerdendir. Her şey hakkında yalan söyleyerek hangi duygu ya da paylaşımı gerçek anlamıyla yaşayabilirsiniz ki?

Kabasınız
Sık sık kaba, saldırgansanız ya da arkadaşlarınızı başkalarının yanında utandırıyorsanız, vazgeçin! Etrafında olmak istenilecek insanlardan değilsiniz demektir. Her zaman herkesle aynı fikirde olamazsınız ama aynı hakka karşınızdakinin de sahip olduğunu unutmayın. İnsanlar konuşa konuşa…

Güvenilmezsiniz
Arkadaşlarınızın yardıma ihtiyaçları olduğunda, orada mısınız? Ya da ‘tesadüfen’ hep meşgul müsünüz? Eğer insanlar size güvenemezse, ilişkiniz kalitesizleşir ve siz de gözden çıkarılması kolay bir insan olursunuz.
Her zaman negatifsiniz
Kötümserlik çekici bir özellik değildir. Eğer her şeye negatif bakıyorsanız, bu tavrınızı değiştirmek için elinizden geleni yapmalısınız. Kötümserlik sadece sizin hayatınızı çirkinleştirmez, etrafınızdaki insanları da boğar ve uzaklaşmalarına neden olur.
 

Rapunzel

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
 • Üyelik Tarihi
  11 Mar 2015
 • Mesajlar
  5,450
 • MFC Puanı
  1,785
 • MFC Seviyesi

Türk insan yapısı bu olumsuzlukların bütünü oldu artık.
 
Üst Alt