• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Federer, Wimbledon tek erkeklerde şampiyon olan Roger Federer tarihe geçti

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,700
_96964822_040633918-1.jpg

Roger Federer, Wimbledon Tenis Turnuvası tek erkekler finalinde Hırvat rakibi Marin Cilic'i mağlup ederek Wimbledon'ı 8. kez kazanan ilk erkek raket olarak tarihe geçti.
Londra'da oynan sezonun üçüncü Grand Slam turnuvasında İsviçreli tenisçi Federer, rakiplerine hiç set kaybetmeden Wimbledon'ı tamamladı.
Roger Federer, kariyerinin 19. Grand Slam şampiyonluğunu elde etmiş oldu.
Federer, Wimbledon'daki 7 zaferiyle rekoru Pete Sampras, ve William Renshaw, ile paylaşıyordu. Bu maçla Wimbledon tek erkeklerde en çok zafer elde eden tenisçi olarak tarih yazdı.

_96969511_bbcfederer.jpg

Wimbledon tek kadınlarda şampiyon Muguruza
Tüm alanlarda çok Wimbledon şampiyonluğu rekorunun sahibi ise, 9 kez aldığı zaferle hala Marina Navratilova.
Finalde rakibi Cilic'i 6-3, 6-1 ve 6-4'lük setler sonunda 3-0 yenen Federer ayrıca ATP dünya sıralamasında da beşinci sıradan üçüncülüğe çıktı.
İlk sette 35 yaşındaki Federer'in açık ara üstünlüğü vardı ve rakibine karşı zorlanmadan maçta 1-0 öne geçti.
Cilic'i tebrik etti
İkinci sette Cilic sağlık molası aldı ve sandalyesinde ağladığı görüldü.

_96966224_040633834-1.jpg

İsviçreli tenisçi Federer, kırdığı servislerle ikinci sette de üstünlük sağlarken, üçüncü seti de alıp zaferini ilan etti.
Cilic'in sakatlığıyla ilgili Federer "Bazen çok acımasız olabiliyor. Ama Marin çok iyi mücadele etti, o bir kahraman. Muhteşem bir turnuva için kendisini tebrik ediyorum" dedi.
Cilic, de "Maçlarda asla vazgeçmiyorum. Elimden gelenin en iyisini yaptım, bu kadarını yapabiliyorum" diye konuştu.
Federer, 11 defa Wimbledon final maçına çıkarken bu maç Cilic'in ilk Wimbledon finaliydi.