• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Fırat'a Mektup Var - Egede Bir Yiğit

Konular
756
MFC Puanı
210
Fırat'a Mektup Var - Egede Bir Yiğit

Fırat'ın şehit edilmesi sadece ülkücü camiada değil tüm ülkede, hatta yurt dışında yankılandı. Yürekler isyan etti. Allah'tan ailesine peygamber sabrı diliyorum. Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu'nun 'Ardından' başlıklı şiirinden bir kıta paylaşıyorum.

"Burada baş sağlığı, orada gözler aydın;
Íki ayrı dünyada iki ayrı tören var.
Orada ecdat ruhu sadümanlık içinde
Burada tamu içre gönüllerde boran var."

Ülküdaşları 'Fırat'a mektup var' başlığı ile ona yazılan mektupları kitaplaştıracaklar. Facebook sayfasında o mektupların bölümleri yayınlanıyor.
İşte o mektuplardan bazı satırlar..

"Sen cesur yürekli Fırat. Bir an bile aklımdan çıkmayan Fırat, kahraman Fırat sen giderken neler bıraktın bana biliyor musun? Çok büyük acı ve keder. Bu ülkenin büyük bir kaybısın sen. Yerin dolmaz ama senin acınla törpülenen binlerce genç var artık. Acın; geride bıraktığın bizlere, senin gibi çocuklar yetiştirip onları eğitimle donatıp intikamını böyle alma fırsatı verecek.Huzurla uyu yiğit Fırat, Aslan Fırat ,Kahraman Fırat. Adın yüzlerce çocukta yaşayacak senin gibi yiğit olabilsinler diye.''

"Bazen sevdiğin insanları korumanın tek yolu onlardan uzak durmaktır." Şehidimiz Fırat Çakıroğlu'nu anlatan en yakın arkadaşları; Fırat sürekli tehdit aldığından dolayı ailesi ve kız arkadaşıyla çok az görüşürdü. Okulda veya sokakta görüşmezdi çünkü onların hedef olup zarar görebileceğini düşünürdü."

" Daha çok Fırat yetişecek ülkemizde..Kutlu günler görünecek bize de , emanet vatan bizlere , rahat uyu yusuf yüzlü abim. Resimlerine bakamazken biz , anılarınla yaşayan ailene , arkadaşlarına Rabbim dayanma gücü versin..Binlerce Fırat yetiştireceğine söz veren O ananın ellerinden öpüyorum.. Bu kutlu dava bizim her genci vatan aşkıyla yetiştirmek bizim.."

"Senin gibi bir yiğit yetiştirdiği için bile o anneye can feda edilir. Ben de iki tane Fırat yetiştiriyorum. Onlara hep seni anlatıyorum. Bizim başka kahramanlara ihtiyacımız yok. Artık sen varsın. Oğullarım artık seni konuşuyor Fırat abi gibi cesurum ben diyor. İnşallah da senin gibi olsunlar. Eğer yanlış giden bir şeyler varsa mutlaka karşısında dursunlar. Bedeli ne olursa olsun asla vazgeçmesinler."

"Sen belki o okuldan mezun olup öğretmen olamadın ama ölümünle bana uzun zaman önce unuttuğum insanlığı öğrettin!!!"

"Mektubum Fırat'a" adlı kitabın yayınlanmasını düşünen, hayata geçirmek için büyük emek sarf eden ve katkı sunan herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar. İçimizi acıtacak fakat geleceğe umutla bakmamızı sağlayacak, gönüllerden taşacak şelaleyi sabırsızlıkla bekliyorum.

10408969_975469869139546_8584755527125412869_n.jpg

Konular
47
MFC Puanı
120
Güzel , anlamlı ve yerinde bir hareket olmuş.. ALLAH bunu düşünenlerden razı olsun..

FIRAT'LAR Ölmez!

Konular
756
MFC Puanı
210
11138512_1041913859161813_8871561164633491833_n.jpg

Firat Cakiroglu Anisina sevdikleri tarafindan cikartilan Kitap 25 Agustos tan itibaren Magazalardan alinabilir.

Facebook üzerinden yaptiklari Aciklama:

Aylardır verdiğimiz mücadelede beklenen sona geldik dostlar. Kitabımızın kapak kalıp basımı tamamlandı. En geç haftaya çarşamba günü basılmış olacak, dağıtım sürecini de hesaba katarsak 25 Ağustos 2015 tarihinde bütün seçkin kitapçılarda yerini alacaktır. Aynı zamanda internet üzerinden satış imkanı da sağlanacaktır. Kitabımızın basımı için "Kamer Yayıncılık" la anlaştık. Özverili çalışmalarından ötürü "Kamer Yayıncılık" ailesine çok teşekkür ederiz. Aylardır sabırla kitabın çıkmasını bekleyen ve bizlere dualarını esirgemeyen siz değerli takipçilerimize de çok teşekkür ederiz. Bu kitabı hep beraber yazdık sizlerin mektupları olmazsa bu kitap olmazdı. Bu yola çıkarken koyduğumuz hedefe ulaştık. Fırat Yılmaz Çakıroğlu artık ölümsüzdür. Dünya hayatı var olduğu sürece ve bu kitap okunduğu sürece yaşayacaktır... NOT: Kitabın satışından elde edilecek gelir Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun aziz hatırasını yaşatacak projeler için vakfedilmiştir.

Emek verenlerin Emegine ve Ellerine saglik..
Kandasima tekrardan rahmet, Ailesi ve Sevdiklerine sabir diliyorum ...