Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fotoğraf Paylaşım Uygulamasından Fazlası: Instagram'a Alışveriş Sepeti Geliyor

Joe.

.
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    5 Tem 2015
  • Mesajlar
    7,025
  • MFC Puanı
    476
  • MFC Seviyesi

E-ticaret konusundaki yeteneklerini her geçen gün geliştiren Instagram, uygulamasına bir alışveriş sepeti eklemeye hazırlanıyor.

Instagram, şu an için bir sosyal medya uygulaması olarak anılıyor olabilir. Fakat yakın gelecekte bir e-ticaret uygulaması olarak anılması çok da sürpriz olmayacaktır. Zira Facebook’un sahibi olduğu şirket, e-ticaret konusundaki yeteneklerini ve özelliklerini her geçen gün biraz daha artırmaya devam ediyor.

Yeni ortaya çıkan bilgilere göre Instagram, biri sosyal medya, ikisi e-ticaret ile alakalı üç yeni özellik test ediyor. Henüz geliştirme aşamasında olan ve beta kullanıcıları dahil Instagram kullanıcılarına sunulmayan özellikler, Instagram’da diğer kullanıcılar ve işletmeler ile etkileşimimizi geliştirmeyi amaçlıyor.Geliştirilen ilk özellik, Instagram Keşfet’teki Alışveriş kategorisine geliyor. Artık ekranın altında Shops ve Saved (Mağazalar ve Kaydedilenler) adında iki yeni buton göreceksiniz. Shop yani Mağazalar butonu, Instagram’da belli bir kategorideki mağazaları görmenize; Saved yani Kaydedilenler butonu ise kaydettiğiniz ürünleri görmenizi sağlayacak.Instagram tarafından test edilen bir diğer özellik ise Alışveriş Sepeti. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Instagram, bir e-ticaret uygulaması olma yolunda adım adım ilerliyor. Artık Instagram’da beğendiğiniz ürünleri yalnızca kaydetmeyip, direkt olarak alışveriş sepetine atabileceksiniz. Bu ürünleri dilediğiniz zaman satın alabilirsiniz.Instagram tarafından test edilen son özellik ise uygulama içi bildirimler. Instagram’da takip ettiğiniz biri canlı yayına başladığında uygulama içinde zaten bir bildirim alıyorsunuz. Fakat artık biri fotoğrafınıza yorum dahi yapsa bunu Instagram içi bildirim olarak görebileceksiniz. Böylece Instagram’da dolaşırken bildirim ekranına gitmeniz gerekmeyecek.
 
Üst Alt