• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

GNU-Linux Masaüstü Ortamlarından Hangisi Oyunlarda Yüksek FPS'ye Destek Verebilir?

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,095
MFC Puanı
20,930
Sorun : (bir forum sitesinden alıntılandı kullanıcı sorusu)

Ben KDE Plasma kullanıyorum ve düşük FPS alıyorum. Ancak aklıma bir fikir geldi. Xfce kullanmak. Gerçekten işe yarar mı?

CEVAP :

Eğer , gerçek manada linux dağıtımından zevk ve verim almak istersen (tabii ki daha YÜKSEK FPS almak istersen) ;

Masaüstü ortamı olarak;

LXDE
WINDOW MAKER
MATE
XFCE

masaüstü ortamlarından biri tercih etmelisin.Ama hangisi diye soracak olursan buna şöyle bir yanıt verirdim kendimce

1 ile 10 arası bir FSP Ölçek Skalamız olsun, 1 = En Kötü değer , 5 = Orta Değer , 10 = En İyi Yüksek Değer olarak sınıflandırılırsa;

WINDOW MAKER = 9.5
LXDE = 7,6
MATE = 5,81
XFCE = 4,56

olarak yukarıdaki sıralama ortaya çıkar

1 puan = 10 FPS olarak kabul edilirse ;

WINDOW MAKER = 9.5 x 10 = 95 FPS
LXDE = 7,6 x 10 = 76 FPS
MATE = 5,81 x 10 = 58,1 FPS
XFCE = 4,56 x 10 = 45,6 FPS

Not:

Bu ölçeklendirme dünya forumlarında bir ilk'tir TRWE_2012 fikri icadıdır,İsterseniz araştırın google'den bulabilecek misiniz?

eUFBrL.gif
QuF1bh.png