Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Google, Arama Sonuçlarına “takip et” Butonu Getiriyor

İlda

Özel Üye
Özel Üye
  • Üyelik Tarihi
    16 Haz 2017
  • Mesajlar
    9,019
  • MFC Puanı
    84
  • MFC Seviyesi

Google, arama sonuçlarına “takip et” butonu getiriyor

Google’ın arama uygulaması ve launcher’ındaki mobil haber kartlarını seven kullanıcılar için iyi bir haberi var. Bu hizmette artık sadece arama sonuçlarınıza uygun kartlar değil aynı zamanda çevrenizde ve dünyada olan olaylarla ilgili de bilgiler bulabileceksiniz.

Google, sistemini makine öğrenmesi ile daha da güçlendirdiğini ve böylece kullanıcılarının nelerle ilgilenebileceğini daha iyi tahlil edebileceklerini söylüyor.

Örnek olarak, eğer bir fotoğraf tutkunuysanız ancak ara sıra da olsa sporla ilgileniyorsanız, akışınızda bunları göreceksiniz.


Buna ek olarak akışınızı daha da özelleştirmek için yeni gelen “takip et” butonunu da kullanabileceksiniz. Filmler, spor takımları, müzisyenler ve ünlüler gibi farklı birçok konuda yaptığınız aramaları bu özellik sayesinde takip edebileceksiniz ve gelişmelerden haberdar olacaksınız. Aynı şekilde takip etmek istemediğiniz konuları da listenizden çıkartmanız mümkün. Artık ilginizi çekmeyen kartların üstüne tıklayıp takibi bırakabileceksiniz.

Yeni güncellemenin birkaç hafta içinde tüm dünyada yayına girmesinin tamamlanmış olması bekleniyor.

Sosyal medya
 
Üst Alt